Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Aralık 3, 2019 0

Video oyun dünyasının PES serisiyle birlikte en çok rağbet gören futbol oyunu serisi FIFA tarafından ilginç bir olay yaşandı. Bu sene oyunun yüzü olarak seçilen Cristiano Ronaldo, oyunun reklam kampanyalarından yavaşça siliniyor. Geçtiğimiz haftalarda oyuncu için ortaya atılan tecavüz iddialarının aslı kanıtlanmasa da, EA Games bu yüzden oyuncuyu yeni yanıtım kapağından sildi. Hali hazırda kendisi sezon başında Juventus’a transfer olduğu için son anda oyunun kapağı değiştirilmişti. Ancak yapılan bu hareket, Ronaldo hayranlarını üzdü.

Ronaldo, tecavüz iddiaları yüzünden FIFA kapağından kaldırıldı

Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Ronaldo yerine Neymar, Dybala ve DeBruyne oyuncularını kullanan EA Games, Ronaldo sayesinde FIFA 19 satışlarını yükseltmişti. Oyuncunun Juventus’a transfer olmasının yanında Şampiyonlar Ligi için takipçilerini heyecanlandırması ve FIFA serisinin Şampiyonlar Ligi lisansını elinde bulundurması, EA Games’i memnun ediyordu.

Bakalım Ronaldo, iddialar sonrasında temize çıkarsa EA Games yetkilileri kendisini tekrar oyunun kapağına koyacak mı? Merak ediyoruz. PES karşısında satışlarda öne geçen FIFA serisinin bir sonraki oyunda bizlere neler sunacağı ise merak edilen bir başka konu oldu.

Tags: EA Games, EA Sports, FIFA 19, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, Spor, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts