Street Yasal

Street Yasal

Aralık 4, 2019 0

Bana göre bir reyin’u reyin yapan 3 ana tema vardır. Bunlar ; ses, grafik ve reyin’un mevzusu. Bu üç temayı zaferli bir biçimde geçmiş olan bir reyin azami puan’ı almayı hak eden bir reyindir. Oysa Street Yasal çok hoş bir konsept üzerine kurulmuş fakat ses ve grafik niteliği istikametinden sınıfta kalmış bir reyindir. Reyin hakikatinde şu an ki hali ile hazırlanmış ve piyasaya sürülmüş. Fakat bana göre bu reyin bütün olarak bitirilmemiş. Hatta bu reyin için alpha versiyonu desek bütün yeridir.

Reyin’ a kendi arabanınız yaratarak başlıyorsunuz. Elinizdeki paraya göre otomobilinize turbo yapabilir, lastikleri değiştirebilir, daha hafif bir adaleye takabilir ve bunun gibi bir çok modifiye parçası ile otomobilinizi geliştirebilirsiniz. Tam bunları yaptıktan sonra kendinizi hazır seziyorsanız sizin için kaide tanımayan caddelere çıkıp otomobilinizi test ettikten sonra yolda sizin gibi yarışçılar bulmanız gerekecek. Yollar da sizin gibi kapışmak isteyen insanlar arayacaksınız. Sokak da ki gazcı ekibi iyi öğrenir gün içinde şayet bir kere yenilmişsen o gün için hezimeti kabul etmeli ve tekerrür o gün aynı araba ile kapışmamalısın. Kapışmak için yapmanız gereken şey trafik lambalarında durduğunuz zaman yanınızdaki otomobile klakson çalıp onu gaza getirmek. Şayet karşı taraf kabul ederse aranızda geçen minik dialogtan sonra başlangıç noktası ve bitiş noktası tanımlanır. Şayet zamanırsanız kazandığınız para ile otomobilinize yeni bir parça takıp motorunuzu kuvvetlendirebilirsiniz. Ama şayet kaybederseniz kaybettiğiniz parayı ödemek zorundasınız. Hakikat yaşamda olduğu gibi reyin içinde de peşinize polis düşecek. Tabi sizde yaptığınız maksimum süratin cezasını çok pahalıya ödeceksiniz. Reyin içinde yayalarla ile konuşup onlardan bir ekip bilgiler alabilirsiniz.

Otomobilinizi modifiye ederken istediğiniz parçaya fihristlerden bakarak araştırabilirsiniz. Fakat bu parçaları takmak için tam otomobildeki parçaları çıkartıp tekerrür yerine takmanız gerekiyor. İlk zamanlarda bu azıcık güç ve zaman alan bir şey olarak gelse de zaman içinde bu harekâtları çok tez ve basit bir biçimde yapmaya başlıyorsunuz. Oyunda modiye ettiğim bir otomobilde çok asap olduğum bir olay oldu. Bir sürü yarışa girdim ve pahalı bir parça aldım fakat bu parça otomobilime bir cinsli olmadı ve reyin hangi parçanın sizin otomobilinize uyup uymadığını söylemiyor. Gerçi daha sonra başka bir araba aldığım zaman aynı parçayı tekerrür aldığımda araba da kullandım fakat iş işten geçti bir kere.

Daha evvelden de söylediği gibi reyin grafik istikametinden pek zaferli olduğu söylenemez. Oyunda hiçbir asılcılık havası yok. Bu kadar zaferli reyin içerisinde böyle makûs grafikler bağışlanamaz. Ayrıca araba fazla süratli gitmediği halde kaldırıma çarptığı zaman araba kullanılmayacak hale geliyor. Bunun için bariz virajlara dikkat. Ne kadar süratli giderseniz gidin araba sanki 1. viteste gider gibi ilerliyor.

Oyunda ki seslerde gaza getirecek bir tesir yok. Ayrıca araba eforlu bir parça taktığınız zaman dahi motorun sesi hep aynı biçimde çıkıyor. Müzik olarak ise iki çeşit radyo var yalnızca. En azından onlar azıcık renk katıyor. Kısa ve öz olarak reyin hakkında bir yorum yapacak olursam. Reyin’u bence tek kurtaran mevzusu olmuş. Ama bence reyin üzerinde azıcık daha çalışılarak ortaya daha zaferli bir şey çıkartılabilirdi.

Tags: PC, street legal, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts