Formula 1 İstanbul ile ilgili müjdeli haber geldi

Temmuz 10, 2021 0

2020’de koronavirüs pandemisi nedeniyle F1’e dönüş yapan Türkiye GP, bu sene tekrar takvime girmeyi başarmıştı lakin İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeye almasının akabinde Haziran ayında planlanan yarış gerçekleştirilememişti.

13 Haziran‘daki yarışın iptal edildiği duyurulurken, yarışın yedekte duracağı ve fırsat olması halinde tekrar takvime girebileceği işaret edilmişti.

Singapur GP‘nin iptal edilmesinin akabinde bu hususta umutlar yine canlandı ve son olarak 25 Haziran tarihinde yapılan resmi duyuruda, Türkiye GP’nin 1-3 Ekim tarihleri ortasında Intercity İstanbul Park‘ta gerçekleştirileceği bildirildi.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan Intercity İdare Konseyi Lideri Ak, ”Dünyanın en büyük spor tertiplerinden biri olan Formula 1TM’i 9 yıllık ortadan sonra geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırma memnunluğunu yaşamıştık. Muvaffakiyetle tamamladığımız yarışın akabinde; Formula 1 idaresi, ekipler ve pilotlar tarafından ağır övgüyle bahsedilen pistimize yarışları tekrar getirebilmek için o günden bu yana çalışmalarımızı sürdürdük. Sizlerin de bildiği üzere yarışı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, ancak sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle tertip gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. Formula 1 idaresi de yarışları İstanbul’da gerçekleştirmek için çok istekli davrandı. 1-2-3 Ekim’de Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok uygun hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği halde tanıtmaya devam edeceğiz.” tabirlerine yer verdi

Formula 1 biletleri ne vakit satışa çıkacak?

Intercity‘den yapılan açıklamada, 2021 Türkiye GP‘nin seyircili olacağı ve Türkiye GP biletlerinin gelecek haftadan itibaren satışa sunulmasının planlandığı duyuruldu. Formula 1 bilet fiyatları gelecek hafta satışa çıkacak. Temmuz başında satışa çıkarılması beklenen biletlerin fiyatları hakkında şimdi bir bilgi yer almıyor.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Intercity Istanbul Park Yönetimi, biletlerin 12 Temmuz itibarıyla satışa çıkacağını ve biletlerin, fiyat ve kategori bazında geniş bir skalaya sahip olacağını söyledi. Şayet Intercity geçtiğimiz yıl ile tıpkı politikayı izlerse, biletlerin birinci etapta daha uygun fiyatla satışa çıkarılması bekleniyor.

Tags: Formula 1, Interci̇ty, SatışA, türkiye, Yarış Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts