Street Fighter 5'te artık oyun içi reklamlar var

Street Fighter 5’te artık oyun içi reklamlar var

Aralık 4, 2019 0

Video oyun dünyasının en çok bilinen dövüş oyunu serilerinden bir tanesi olan Street Fighter’ın beşinci oyunu geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülmüştü. Bazı noktalarda eleştirilen Street Fighter 5, yine de büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oldukça sevildi. Hala oynanmaya devam eden oyunda geliştiriciler bu kez bazı değişikliklere gitti. Özellikle konsol platformlarında ünlü olan Street Fighter serisinin beşinci oyununda artık oyun içi reklamlar bulunuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre birden bire gözüken bu reklamlar, Street Fighter turnuvalarının sponsorlarını ve oyunun mobil sürümünün reklamını yapıyor.

Street Fighter 5’te oyun içi reklamlar var

Going into training mode YOOOOO LOLhttps://t.co/OaO4oOoRPy pic.twitter.com/Ds0CBJjaP1

— PRO7OTYPE @ Capcom Cup 2018 (@prototypeoflife) 11 Aralık 2018

Hatta işin reklam kısmını başka bir boyuta taşıyan Capcom, karakterlerin orijinalliğini de bozmuş durumda. Yeni oyun içi reklamlar yüzünden serinin ünlü karakteri Guile’ın kolunda bulunan ikonik Amerikan bayrağı dövmesinin yerinde artık reklam logosu bulunuyor. Karakterlerin kostümlerinin üzerinde duracak olan reklam logolarının ise oyunun içerisinde ayarlanabildiğini söyleniyor.

Diğer bir yandan bu reklamların oyun içinde bulunan ayarlar menüsünden kapatılabileceğinin altını çizelim. Fakat bu reklamları kapatırsanız, maçlardan sonra kazandığını oyun içi para kaybolacak. İlgili oyun içi para sayesinde ücretsiz DLC satın alınabiliyor.

Street Fighter 5'te artık oyun içi reklamlar var

Tags: Arcade, Capcom, Dövüş, PC, PlayStation 4, reklam, Street Fighter V Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts