GTA 6, İstanbul'da geçecek iddiası

GTA 6, İstanbul’da geçecek iddiası

Aralık 4, 2019 0

Video oyun sektörünü geride bıraktığımız tüm eğlence sektörünün en büyük markası haline gelen Grand Theft Auto serisi, ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip. Açık dünya mekanikleri ve sandbox öğeleri sayesinde oyuncuyu saatlerce başına bağlayan serinin beşinci oyunu hala milyonlarca adet satmaya devam ediyor. Son olarak Red Dead Redemption 2 ile oyuncuların karşısına çıkan Rockstar Games, oldukça güzel bir oyun ortaya koymuştu. GTA 6’nın üzerinde çalışmalara devam eden geliştirici ekip hakkında bu kez ülkemizden bir iddia atıldı.

GTA 6 İstanbul’da mı geçecek?

Ancak bu iddianın fazlasıyla deli saçması olduğunu ve maalesef elle tutulur herhangi bir dayanağının olmadığını belirtelim. Türkiye’de oldukça fazla ziyaretçisi olan Eksi Sözlük’te açılan bir başlığa göre GTA 6, İstanbul’da geçecek. Jacob Steinberg isimli üyenin paylaştığı bu bilginin kaynağı ise üyenin kuzeni olarak gösteriliyor. Hatta Jacob Steinberg, geliştiricilerinin şu anda İstanbul’u incelediğini söylerken, bu bilginin kesin olduğunun altını çiziyor.

Fakat sona geldiğimizde Rockstar Games‘in GTA 6 üzerinde yıllardır çalıştığını çok kolaylıkla tahmin edebiliriz. Öylesine büyük bir oyunu geliştirmek seneler alacağından, GTA 6‘nın geçeceği şehir çoktan belli olmuş durumdadır. Ancak bu iddia eğer gerçek olursa çok güzel olmaz mıydı? Rockstar Games’in betimlemesiyle İstanbul’u tekrar bir video oyununda görmek, Türk oyuncuları oldukça sevindirirdi.

Tags: Aksiyon, Grand Theft Auto VI (GTA 6), PC, PlayStation 4, Rockstar Games, Rockstar North, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts