Steam'in yeni sohbet uygulaması Discord'dan rol çalıyor

Steam’in yeni sohbet uygulaması Discord’dan rol çalıyor

Aralık 4, 2019 0

PC platformunun şüphesiz vazgeçilmez uygulamalarından olan Steam’in kullanıcı arayüzünde sık sık yeni geliştirmeler yapılıyor. Son olarak beta aşamasında olan Steam sohbet uygulamasında yeni değişiklikler yapıldı. Yapılan güncelleme ile birlikte Steam’in sohbet uygulamasının daha kullanıcı dostu bir hale getirilmesi hedefleniyor.

Steam’in sohbet ekranı değişti

Steam'in yeni sohbet uygulaması Discord'dan rol çalıyor

Steam sohbet uygulamasında bazı değişiklikler yaptı. Yeni özelliklerle birlikte daha iyi bir sohbet tecrübesi, daha iyi bir arkadaş listesi düzenlemesi ile sohbet uygulaması daha kullanışlı bir hale geliyor. Yeni özellikler şunlar;

Favoriler

Favori arkadaşlarınızı, gruplarınızı ve sohbetlerinizi arkadaş listenizin sağ üstünde tutarak en çok ilgilendiklerinizle etkileşim hâlinde kalın.

OYUNA GÖRE GRUPLANDIRIN

Oyundaki arkadaşlarınız artık oynadıkları oyuna göre gruplanacak ve onlara katılması ya da arkadaşlarınız arasında popüler olan oyunları görmek kolaylaşacak.

DETAYLI DURUM

Oyunlar, arkadaş listesinde artık şu gibi detayları gösterebilecek:

Bir oyunda arkadaşlarınızın nerede olduğu

Maçın başında mı yoksa daha ilerisinde mi olduğu

Eşleştirmeye uygun olup olmadıkları

Hangi partiyle oynadıkları

Veya oyun geliştirici neyi göstermeye seçerse…

PARTİYE GÖRE

Kimin beraber oynadığını görebilirsiniz. Arkadaşlarınızın bir maça girdiğini ve maçın sona erdiğini görebilirsiniz. Maça hemen girmeye veya maçları bittiğinde arkadaşlarınızla oynamaya hazır olun.

GRUP SOHBETLERİ

Çabuk sohbet için arkadaşlarınızı sürükleyin, ya da oynamaktan veya konuşmaktan zevk aldığınız şeylere göre daha büyük ve kalıcı bir grup oluşturun.

 ARTIK SOHBET İÇİNDE:

VİDEOLAR, RESİMLER, TWEET’LER VE DAHASI

Steam’deki her sohbet artık multimedya özelliğine sahip. Artık herkes GIF’lerinizi bağlantı olarak görmek yerine sohbet içinde gömülü olarak görecek; düşüncelerinizi aktarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Panonuzdan bir görseli sohbete doğrudan yapıştırın ve karşıya yüklensin.

Tags: Discord, PC, Sohbet, Steam, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts