Steam Remote Play Together sistemi beta aşamasına geçti

Steam Remote Play Together sistemi beta aşamasına geçti

Aralık 3, 2019 0

Valve firması geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve sisteme gelecek olan Steam Remote Play Together özelliğinden bahsetmişti. İşte arkadaşlarınızı oyunlarınıza davet edebileceğiniz bu sistemin beta aşamasına girdiği açıklandı.

Steam Remote Play Together sistemi beta aşamasına geçti

Steam Remote Play Together sistemi sayesinde arkadaş listenizde olan bir oyuncuyu local co-op, local multiplayer ya da split screen özelliğine sahip olan oyunlara çağırabileceksiniz. Üstelik Valve’ın yapmış olduğu açıklamaya göre bu özellik 4 oyuncuya kadar destek verecek. Sistemde sadece oyuna çağıran kişinin oyunu indirmesi gerekiyor. Diğer oyuncular ise, yani çağırılan oyuncuların bu oyunu yüklemesine gerek kalmıyor. Bir nevi bu oyuncular stream mantığı ile arkadaşlarının oyununa giriyorlar da diyebiliriz.

Sistemin kullanımı ise oldukça basit. Steam ayarlarından beta programına katıldığınız takdirde, sistemin bu yeni özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Sonrasında yapmanız gereken ise arkadaş listenizden davet etmek istediğiniz kişiyi seçmek ve sağ tıklayarak Remote Play Together özelliğini açmak.

Tags: PC, Steam, Steam Remote Play Together, Strem, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts