Sony, Fortnite'da çapraz platform desteğine izin verdi!

Sony, Fortnite’da çapraz platform desteğine izin verdi!

Aralık 4, 2019 0

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yüksek bir oyuncu kitlesine sahip olan Fortnite ile ilgili sevindirici bir haber geldi ve PlayStation 4 platformunda da çapraz platform desteğine izin verildiği açıklandı.

Fortnite’ın PS4 sürümüne çapraz platform desteği geliyor

Fortnite, PC ve tüm cihazlarda çapraz platform desteğine sahipken PS4 sürümüne sahip olan oyun severler Switch ve Xbox One gibi platformlarla birlikte bu özellikten yararlanamıyorlardı. Hatta Sony’nin bu tutumu birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Bugün ise yapılan açıklama ile birlikte firmanın bu inadından vazgeçtiği ve çapraz platform desteğine izin verildiği açıklandı.

Bugün başlayacak olan beta aşaması ile birlikte PS4 sahipleri, oyunu Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Windows ve Mac‘teki oyuncular ile birlikte oynayabilecekler. Yapılan açıklamada ayrıca bu beta aşamasının en iyi deneyimi PS4 platformunda vermesi için iyi bir geri dönüş olacağı belirtilirken 24 yıldır Sony’nin oyuncuların isteklerine kulak verdiği de işaret edilmiş. 

Kısacası Fortnite için bir duvar daha yıkıldı diyebiliriz. Oyunu farklı platformlarda beraber deneyimlemek isteyen tüm oyunculara iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Tags: Aksiyon, Epic Games, Fortnite, Mac, PC, People Can Fly, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts