Sonic Mania Plus ve saklı bir Sonic yarış oyunu duyuruldu

Sonic Mania Plus ve saklı bir Sonic yarış oyunu duyuruldu

Aralık 5, 2019 0

Dün başlayan SXSW South by Southwest ve aktiflikte bulunan Sega, Sonic the Hedgehog için tasarılarını olduğunu ve gün içerisinde iki adet yeni projesini belirtti. Gün sonunda ise Sonic Mania Plus ve yeni bir Sonic oyunu çıkarılacağı yayınlandı.

Sonic Mania Plus, bize iki yeni kişilik alternatifi sunacak

 Sonic Mania, geçtiğimiz yıl banal Sonic ile birlikte bulunduğumuz nesli birleştirmişti. Oyuncular ve nostalji hoşlanırlar tarafından yüksek puanlar almayı muvaffak olan Sonic Mania’nın galibiyeti, bu yıl içerisinde çıkacak olan Sonic Mania Plus ve çizgi film çabuksu Sonic Mania Adventures ile devam edecek. Sega, Sonic Mania Plus ile oyunculara yeni bir fiziksel kopya, 32 sayfalık renkli karikatür kitabı ve oyuna yeni ilave edilecek kişilikleri sunuyor. Bu şahsiyetler, gerçeğinde unutulan Sega oyunlarından şahsiyetler olacak. Şahsiyetler ise Sonic Chaotix’de bulunan Mighty the Armadillo ve Sonic 32X’de bulunan Ray the Flying Squirrel olacak. Genelde dalga geçilen ve uzun vakittir görünmeyen şahsiyetlerin en azından tekerrür anımsanması iyi bir gidişat. Sega, aynı zamanda Sonic Mania Plus’a Encore Mode’un ilave edileceğini belirtti, fakat nasıl bir mod olduğu henüz emin değil. Sonic Mania Plus, içinde bulunduğumuz yılın Haziran ayında satışa sunulacak.

Sonic Mania Plus ve gizli bir Sonic yarış oyunu duyuruldu

Sonic Mania Adventures ise, bahsettiğimiz gibi, Sonic Mania’nın açılışında bulunan şirin mi şirin çizim cinsi ile yapılan bir çizgi film olacak. Beş kısımdan oluşan bu serinin ise yakında çıkarılması bekleniyor. Çizgi filme ait fragmanı ise alttan izleyebilirsiniz.