Adam Mosseri: Instagram Artık Fotoğraf Uygulaması Değil

Temmuz 1, 2021 0

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram, kullanıcılarına daima olarak yeni özellikler sunuyor ve kendini geliştiriyor. Fakat görünen o ki Instagram artık bir “fotoğraf paylaşım” uygulamasından çok daha fazlası.

Eski Facebook yöneticisi olan ve şimdilerde Instagram platformunun başkanlığını yürüten Adam Mosseri’nin dediğine nazaran Instagram artık bir “fotoğraf paylaşım” uygulaması değil. Mosseri bu kelamlarında epeyce önemli.

Instagram’ın yeni amaçları

Mosseri’nin söylediklerine nazaran Instagram, artık bir fotoğraf paylaşım platformu olmak yerine cümbüş platformuna dönüşmüş durumda. Mosseri, bunun içinse insanların uygulamayı açtıklarında görecekleri şeyler hakkında esaslı değişiklikler yapılacağını belirtti.

Bu özelliklerden bir tanesi de insanların ana sayfada görüntüleri tam ekran olarak izleyebilmesi olacak. Bu sayede kullanıcılar, arkadaşlarının fotoğraflarının ortasında görüntü izlemektense direkt olarak tam ekran modunda görüntüleri izleyebilecek.

Instagram TikTok’a rakip olabilir

Mosseri’nin açıklamasına nazaran Instagram, birinci yıllarında kullandığı kare halindeki fotoğraflar ve görüntülerden uzaklaşma fikrinin onlara ilham verdiği ve bu sayede kullanıcıların gözünde “eğlendiren” bir platforma dönüştüklerini belirtiyor.

Ayrıyeten belirtilene nazaran platform, bundan sonra TikTok’un yerine geçmek için daha fazla özellik ekleyecek. Bildiğiniz üzere Instagram, TikTok’u taklit ederek “Reels” özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.

Mosseri, Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, önümüzdeki aylarda pek çok özelliğin test edileceğini, duyurulacağını ve kullanıcılara sunulacağını belirtti. Ayrıyeten görüntüde “Dürüst olalım, şu anda sahiden de çok önemli bir rekabet var. TikTok büyük, YouTube daha da büyük ve birçok yeni platform mevcut” diyerek bu devlerle rekabete gireceğini belirtti.

Ayrıyeten Mossari’nin söylediğine nazaran alışveriş ve iletileşme araçları için yeni güncellemeler gelecek ve içerik üreticilerine özel olarak odaklanılacak.

Tags: Fotoğraf, instagram, Mosseri̇, Platform, video Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts