Sesiyle Sizi Tatmin Edecek 5 Laptop Hoparlörü

Temmuz 6, 2021 0

Günümüzde ses sisteminizi yükseltmek ya da sıfırdan bir ses sistemi kurmak biraz kıymetli olabilir. Lakin bilgisayarınızdan gelen sesi biraz da olsa artırmak istiyorsanız, piyasada satın alabileceğiniz uygun fiyatlı hoparlörler de bulunmakta.

Gereksinimlerinizi karşılayacak bir çift bilgisayar hoparlörü için servet harcamanıza gerek yok. Daha kompakt ve taşınabilir bir ses sistemi arayan okurlarımız için uygun fiyatlı ve kaliteli hoparlörleri listeledik. Listemizdeki hoparlörlerin birçok macOS ve Windows PC’leriniz için uyumlu. Lakin tekrar de satın alırken ilişki noktası ve desteklenen işletim sistemini denetim etmenizi öneririz.

Laptop Bilgisayarlarınızda Kullanabileceğiniz, Sesiyle Sizi Tatmin Edecek 5 Laptop Hoparlörü

  • Logitech Z207 Bluetooth Bilgisayar Hoparlörü
  • HP X1000 Oyun Hoparlörleri
  • Creative Pebble 2.0 USB Hoparlör
  • Logitech Z407
  • Razer Nommo Chroma

Listenin en uygunu Logitech Z207 Bluetooth Bilgisayar Hoparlörü

  • Fiyat: 682 TL

Logitech Z207, masada fazla yer kaplamayan kompakt bir dizaynda yüksek kaliteli ses sunuyor. Çok fonksiyonlu hoparlörler, Bluetooth yahut sabit kablolama ile kullanılabiliyor. Her iki hoparlörde tam kapsamlı ses için faal ve güçlü bir şoföre ve bas genişletme için pasif bir radyatöre sahip hoparlör, odayı dolduran güçlü stereo ses için 10 Watt Zirve (5 Watt RMS) ile çalışıyor. Hem siyah hem de beyaz olarak iki farklı versiyonu bulunan hoparlör tam bir fiyat performans eseri.

Eserin Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar dünyasının tanınan markasından HP X1000

  • Fiyat: 698 TL

Oyun dalında ismini çok da duyuramayan bir marka olan HP, Omen serisi bilgisayarlarıyla piyasaya girişini yapmıştı. Ses sistemleri konusunda oyunlara özel çok fazla seçenek bulunmamasına karşın, HP’nin X100 Oyun Hoparlörleri, oyuncuları şaşırtacak kadar kaliteli. Epey fazla güce sahip olan hoparlörler, derin bas ve şık bir tasarım sunuyor.

Eserin Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaliteli etraf ünitesi üreten firmadan Creative Pebble 2.0 USB Hoparlör

  • Fiyat: 1474 TL

Creative, 1981’den beri piyasadaki en uygun fiyatlı ve tıpkı vakitte yüksek kaliteli etraf üniteleri üreten bir firma olmasına karşın 1990’ların sonundaki bilgisayar çağı patlaması sırasında en âlâ dizüstü bilgisayar hoparlörleri ve ses kartlarından kimileri ile hatırlanıyor. Firma, günümüzde müzik ve oyun için eksiksiz ve uygun fiyatlı eserler yaratmaya devam ederken, tüketicilerin meskende yahut dışarıda dizüstü bilgisayarlarında en güzel tecrübesi yaşamalarına yardımcı olmak için Creative Pebble 2.0’ı da piyasaya sürdü.

Creative Pebble’ın en alımlı özelliklerinden biri, hem sesini hem de gücünü tek bir USB ilişkisinden çalıştırması. Bugün kullandığımız aygıtların birçok, kablosuz senkronizasyon Bluetooth temasları lehine ilişki noktalarını azalttığı göz önüne alındığında bu özellik epey ileriye dönük bir formda çalışıyor.

Eserin Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Küçük bir odada sinema sistemi olarak çalışan Logitech Z407

  • Fiyat: 1825 TL

Logitech Z407, küçük bir subwoofer’a sahip, tam olarak üstün bir his vermeyen kompakt bir ses sistemi. Yeni başlayanlar için kolay bir konseyime sahip olan ses sistemi, 3,5 mm jak ile ya da USB üzerinden bilgisayarınıza bağlanabilir. Bluetooth özelliği de olan Logitech Z407, Bluetooth alıcı-vericisi vazifesi gören ve iki adet AAA pil ile çalışan bir diske sahip. Diskin üst kısmından dinlediğiniz müzikleri ileri ve geri atlayabilir ve ses düzeyini denetim etmek için diskin kadranını çevirebilirsiniz.

Yakın aralıktan epey başarılı bir halde performans gösteren Logitech Z407’nin basları, fiyatına nazaran o kadar da yeterli değil. Küçük bir odada sinema sistemi üzere çalışan sistem, büyük bir odada çok da güzel performans gösteremiyor.

Eserin Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Işıklı mışıklı oyun hoparlörü: Razer Nommo Chroma

  • Fiyat: 1335 TL

Razer, Nommo Chroma hoparlörlerini, oyun odaklı aksesuarlarıyla tanındığı için şaşırtan olmayan “oyun” hoparlörleri olarak tanıtıyor. Ekstra bir subwoofer olmadan kâfi ölçüde bas veren hoparlörlerde bas düzeyini sol hoparlördeki bir düğme ile ayarlayabiliyorsunuz. Her ne kadar oyun hoparlörü olarak tanıtılsalar da sinema izlemek ve müzik dinlemek için de epeyce başarılı bir seçim.

Hoparlörü “oyun hoparlörü” haline getiren en değerli özelliği ise Razer’ın Chroma aydınlatma teknolojisi ile hoparlörlerin tabanlarının alttan aydınlanması. Bu aydınlatmanın bir ortam efekti oluşturmak için renklerini programlayabilir ya da aydınlatmayı oyununuzla senkronize edebilirsiniz.

PC’nizi ya da Mac’inizi USB-A ile hoparlöre bağlayabilirsiniz. Lakin dijital ilişki çok daha yeterli performans gösteriyor.

Eserin Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop hoparlörü alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sesi bilgisayarınızda bir hoparlör çiftine alırken kullanabileceğiniz üç seçenek bulunuyor: 3,5 mm çıkış jakı, USB temas noktası ya da Bluetooth irtibatı. Tüm bu kontakların ise avantajları ve dezavantajları bulunuyor.

Örneğin son 100 yıldır ses aygıtlarını bir ortaya getirmek için standart olarak kullanılan 3,5 mm kulak jakları, eski cihazlarımızda, müzik aletlerimizde ve kulaklıklarımızda hala kullanılıyor. 2017 yılına kadar sık olarak kullanılan bu ilişki noktası, Apple’ın Ekim 2016’da iPhone 7’yi 3,5 mm çıkışı olmadan piyasaya sürmesinin akabinde öbür birçok telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar üreticisinin de Apple’ı takip etmesiyle ortadan yavaş yavaş kaybolmaya başladı. Lakin 2017 yılından evvel üretilen bir bilgisayarınız varsa 3,5 mm irtibata sahip bir ses sistemi satın alabilirsiniz.

Listemizdeki hoparlörlerin birden fazla güçlerini bir USB irtibatından alıyorlar. Bilgisayardan gelen sesleri USB yoluyla dinleyiciye sunan hoparlörler, birebir kabloyla da kendilerini çalıştırabilecek gücü elde edebiliyorlar. Böylelikle kullanıcıların alanında ya da masasında daha az kablo kirliliği ortaya çıkıyor.

Hoparlörler kelam konusu olduğunda, Bluetooth ilişkisi, masanızı karmaşıklaştırabilecek yahut seyahat etmeyi zorlaştırabilecek kablolardan arındırılmış, taşınabilir ve esnek bir temas isteyen biri için şahane bir seçenek. Fakat elbette Bluetooth ilişkisi da bir dizi sorun ile birlikte geliyor. Sinema ya da görüntü izlerken ya da oyun oynarken oluşabilecek rastgele bir gecikme epeyce rahatsız olabileceği üzere birebir vakitte da muhtemel.

Tags: bağlantı, bilgisayar, Bluetooth, oyun, Ses Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts