Nintendo Switch OLED tanıtıldı! İşte özellikleri

Temmuz 6, 2021 0

Sekizinci kuşak konsol savaşlarına güzel bir başlangıç yapamayan Nintendo, Wii-U ile berbat bir başlangıç yaptı. Rakipleri PlayStation 4 ve Xbox One‘ın karşısında ezilen konsol, ne yazık ki periyodunun ötesindeki fikirlerini mevcut teknolojik imkanlarla buluşturamadı. Yarışın dışında kalan Japon oyun devi, 2017 yılına kadar dönüş yapamadı.

2017 yılında süratlice dönüş yapan şirket, Nintendo Swtich ismini verdiği el konsolunu piyasaya sürdü. Tasarımı ve özel oyunlarıyla dikkat çeken konsol, kısa müddet içerisinde önemli satış başarısı elde etti. Bir yandan Switch 2 argümanları gündemdeyken şirket bombayı patlattı. Nintendo Switch OLED tanıtıldı.

Nintendo Switch OLED yeni ekranla geliyor

Sürpriz bir biçimde tanıtılan Nintendo Switch OLED, bir evvelki modele kıyasla biraz hayal kırıklığı yaratıyor En dikkat çeken geliştirmeyi ekran tarafında yapan konsol, 62 inç IPS yerine 7.2 inç OLED bir panel kullanıyor. 1280×720 HD çözünürlüğe sahip olan yeni konsol, sahip olduğu istasyon sayesinde çözünürlüğü Full HD yapabiliyor.

Söylentiler Switch‘in işlemci tarafında da yeniliklere sahip olacağını gösteriyordu. Lakin aygıtın içinde standart model ile birebir NVIDIA Tegra işlemciyle geliyor. İlişki istasyonunda yenilikler yapan Nintendo Switch OLED, ekstra olarak stand, ethernet girişi ve gelişmiş ses sağlıyor.

Ne yazık ki söylentilerin tersine 4K modu bu konsolda yer almıyor. Nintendo OLED ekranlı Switch’in yepyenisi ile birebir pil ömrüne sahip olacağını açıkladı. Yani kullanıcılar 9 saate kadar oyunun tadını çıkaracak. Yepyeniye kıyasla biraz daha ağır olan Nintendo Switch OLED, 8 Ekim tarihinde raflardaki yerini alacak. Fiyatı ise 350 dolar olacak.

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Özgün versiyon ile ortalarında önemli bir fark olmamasına karşın, daha fazla para verip OLED almak mantıklı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Tags: konsol, nintendo Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts