Nintendo, Yeni OLED Ekranlı Switch Oyun Konsolunu Duyurdu

Temmuz 6, 2021 0

Nintendo, 7 inç’lik daha büyük bir OLED ekrana sahip yeni Switch modelini bugün duyurdu. Bu modelin Switch’in yeni bir Nvidia yongasıyla geleceğine dair söylentiler olsa da bunlar gerçeği yansıtmıyor üzere görünüyor. Nintendo, bu modelin 1080p imgeyi sadece TV moduyla destekleyeceğini tabir ederken söylentiler ortasında 4K dayanağı de mevcut. Switch OLED modeli, 8 Ekim’de yurt dışında 350$‘lık fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Revize edilmiş bu modelde yeni bir ekran dışında ayarlanabilir bir masa standı, 64 GB’lık dâhili hafıza (32 GB’tan yükseltilmiş), dâhili kablolu ethernet portuna sahip yeni bir dock ve elde ve masada kullanım için geliştirilmiş ses dayanağı mevcut. Nintendo, “TV modunda HDMI ile 1080p desteği“nden bahsediyor; hasebiyle söylentilerle ortaya açıkan 4K modu, bu OLED Switch’te mevcut değil.

Nintendo’nun yeni oyun konsolunun ayrıntıları:

Yeni modelde yepyeni modele kıyasla değişen pek bir şey yok. Nintendo, yeni OLED Switch’te batarya ömrünün en fazla 9 saat olacağını söylüyor ki bu sayı mevcut Switch’le birebir. Yeni OLED Switch modeli, 320 gram tartısıyla 290 gramlık yepyeni modelden biraz daha ağır ve uzun.

Yeni Switch, Nintendo’nun TV’ye bağlanamayan, Switch’in daha küçük ve ucuz bir sürümü olan Switch Lite’ı duyurmasından iki yıl sonra ortaya çıkmış durumda. Switch Lite, 2019‘un Eylül ayında 199$’dan yurt dışında satışa çıkmıştı.

Nintendo’nun Switch modeli inanılmaz bir satış başarısı yakalamış durumda; çünkü ABD’deki satış grafiklerini neredeyse iki yıldır daima domine etmekte. Switch modeli, 2017 yılında birinci ortaya çıktığından bu yana toplamda 84.59 milyon adet satıldı ki bu sayı, Wii konsolunun toplam 101.63 milyon adetlik satış sayısına yaklaşmakta. Yeni Switch modeli de satışları Wii satışlarına yaklaştırmada değerli bir rol oynayacak üzere görünüyor.

Yeni Nintendo Switch’in duyuru görüntüsü:

Tags: nintendo, Oled, satış, switch, yeni Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts