Resident Evil 2 Remake'nin Denuvo koruması yanlışlıkla kaldırıldı

Resident Evil 2 Remake’nin Denuvo koruması yanlışlıkla kaldırıldı

Aralık 3, 2019 0

Bu senenin en çok dikkat çeken korku oyunlarından bir tanesi olan Resident Evil 2 Remake cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformuna çıkan yapımın PC sürümü, Steam’de satılıyordu. Ancak oyunun Steam mağazasında belirtilen Denuvo koruması bir anda yok oldu. Yanlışlıkla oyunun Denuvo korumasını kaldıran Capcom (bunu nasıl becerdiler çok merak ediyorum) kısa süre içerisinde oyun için bir yama yayınladı. Yayınlanan yamayla birlikte oyuna Denuvo koruması geri eklendi.

Resident Evil 2 Remake’nin Denuvo koruması yanlışlıkla kaldırıldı

Ancak korsan grupları bu açığı fark ederek oyunun Denuvo‘suz halini direkt olarak elde etti. Hali hazırda Resident Evil 2 Remake, korsan mecralarda indirilebiliyor. Ancak bu sürüm Denuvo ile korunduğu için, oyunun eski korsan sürümlerinde Denuvo’nun izleri olduğundan oyun korsan olarak kötü çalışıyor. Fakat Capcom’un yaptığı bu hata sonucunda oyunun korsan sürümü de artık sorunsuz bir şekilde çalışacak.

Sahip olduğu mekanikler ve hikaye anlatımıyla eski ve yeni nesil oyuncuları bir araya getiren Resident Evil 2 Remake, bakalım satış anlamında Capcom’u memnun edecek mi?

Tags: Aksiyon, Capcom, Korku, PC, PlayStation 4, Resident Evil 2 Remake, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts