Epic Games, Rocket League geliştiricisini satın alıyor!

Epic Games, Rocket League geliştiricisini satın alıyor!

Aralık 3, 2019 0

Çıktığı andan itibaren oyun dünyasında ses getirmeyi başaran Rocket League‘ın yapımcı firması Psyonix, Epic Games tarafından satın alındı. Bu satın alma işleminin Mayıs sonu ve Haziran başı gibi tamamlanması bekleniyor.

Epic Games, Rocket League yapımcısını satın aldı!

Yapılan bu satın alma işlemi sonrası tabi ki akıllara oyunda yapılacak değişiklikler ve Steam versiyonu geliyor. Yapılan açıklamaya göre şu aşamada oyunda herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek ve daha önce belirlenen geliştirme haritası sürdürülecek. Uzun vadede ise oyunun Epic Game Store tarafına yönlendirileceği belirtilmiş. Yani oyunun PC sürümü bu yıl içerisinde tamamen Epic Game Store’a özel olacak. Daha önce ya da o zamana kadar Steam versiyonunu satın alan oyuncular için ise değişen birşey yok. Güncelleme ve Steam desteğini almaya devam edecekler.

Bu satın alma işlemi sonrasında Psyonix, 21 – 23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Rocket League Şampiyonasına odaklanacak. Ayrıca firmanın ekonomik gidişatından dolayı, en azından bu aşamada herhangi bir işten çıkarmanın söz konusu olmayacağı da belirtilmiş.

Tags: Arcade, Mac, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, psyonix, Rocket League, Spor, XBox One, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts