Red Dead Redemption 2'ye rağmen Take-Two değer kaybetti

Red Dead Redemption 2’ye rağmen Take-Two değer kaybetti

Aralık 3, 2019 0

Red Dead Redemption 2 satış listelerini adeta alt üst etti. Satış rekorları kıran oyun Take-Two‘yu adeta paraya boğdu desek yeridir. Ancak yayınlanan finansal raporlara göz attığımızda, Take-Two’ya Red Dead Redemption 2’den gelen para da yetmemiş gibi görünüyor. Analistlerin üç aylık gelir tahminleri tutmayınca Take-Two’nun hisse değeri, yüzde 14 oranında daraldı.

Red Dead Redemption 2 PC’ye gelecek mi?

Geçtiğimiz seneye damgasını vuran Red Dead Redemption 2, Take-Two’nun kasasını tıka basa doldurdu diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira analistlere göre, Take- Two daha fazla para kazanmalıydı. Şirket, Mart ayında sona erecek çeyrek dönem için 450 milyon dolar ila 500 milyon dolar arasında bir gelir tahmini yaptığını bildirdi. Bu, birçok piyasa analistinin beklediği 609,1 milyon dolarlık projeksiyonun altında kaldı. Şirketin açıkladığı rakamlar ile analistlerin beklentileri örtüşmeyince, Take-Two hisslerinde yüzde 14’lük bir düşüş yaşandı. Red Dead Redemption 2 PC’ye çıkarsa Take-Two büyük bir gelir elde edebilir.

Şirketler büyüdükçe beklentiler de haliyle büyüyor. Geçtiğimiz gün de EA Games, 7 milyon adet satan Battlefield 5’ten istediği kadar para kazanamadığını açıklamıştı

Tags: 2K Games, Aksiyon, PlayStation 4, Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts