Rainbow Six: Siege bu kez emojiler yüzünden bozuldu

Rainbow Six: Siege bu kez emojiler yüzünden bozuldu

Aralık 3, 2019 0

Taktiksel FPS denince akla gelen ilk oyun olan Rainbow Six: Siege tarafında bu kez oldukça ilginç bir olay yaşandı. Rainbow Six: Siege her ne kadar güzel ve oynaması zevkli bir oyun olsa da, oyunda bir o kadar da hata olabiliyor. Oyunun oyun motorundan ve temelinden kaynaklanan bu hatalar, Ubisoft‘un isteği dışında ortaya çıkabiliyor. Son çıkan hataya göre eğer oyunun yazılı konuşma ekranına klavyenizden fazlaca emoji yazarsanız, oyun bir anda kapanıyor. Süregelen maçı iptal eden bu hata, dereceli oyunlarda da yapılabiliyor. Dereceli oyunu kaybeden oyuncu, konuşma ekranını emojilerle doldurduğunda maç iptal oluyor. Bu hatayı kısa süre içerisinde fark eden Ubisoft, geride bıraktığımız gece binlerce oyuncuyu oyundan uzaklaştırdı.

Rainbow Six: Siege bu kez emojiler yüzünden bozuldu

Bir sonraki yamayla düzeltilecek olan bu hata, oyunu düzgün bir şekilde oynayan oyuncuların oldukça sinirini bozmuş durumda. İçerisinde bulunduğu sezon itibariyle beta sürecinden çıkan dereceli oyunların başına hala bu tarz hataların gelmesi, firmanın imajını zedeliyor. Espor alanında bu denli gelişmekte olan bir oyunda hala böyle hataların olması ise üzücü.

Tags: Aksiyon, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Rainbow Six: Siege, Ubisoft, Ubisoft Montreal, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts