Popüler oyun Fortnite'ın mobil sürümü öğretmenlerin kabusu oldu

Popüler oyun Fortnite’ın mobil sürümü öğretmenlerin kabusu oldu

Aralık 4, 2019 0

Battle Royale formatında son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Fortnite‘ın mobil sürümü bugün tüm iOS işletim sistemine sahil cihazlar için piyasaya sürüldü. Oyun oynamak oldukça eğlenceli olmasına rağmen telefonları ders esnasında telefonla oyun oynamak öğretmenleri çileden çıkartabilir. 

Fortnite çocukları ders esnasında oyun oynamamaları konusunda uyarıyor

Oyunun telefonlarda piyasaya sürülmesinin ardından gelen yeni bir ek Fortnite‘ın açılış sayfasında karşınıza şöyle bir mesaj çıkarıyor, “Bay Hillman ders esnasında oyun oynamayı bırakın diyor.”  Bu mesajın sayfada belirmesinin ise ilgi çekici bir hikayesi var. Bay Hillman gerçek bir insan, öğretmen ve bir Reddit kullanıcısı. 

Hillman Reddit üzerinden oyunun yapımcılarına bir mesaj yazıyor ve oyunu çok sevdiğini belirttikten sonra öğrencilerinin ders esnasında oyun oynamalarından rahatsız olduğunu, onlarla dalga geçmek için birkaç günlüğüne de olsa giriş sayfasına “Bay Hillman ders esnasında oyun oynamayı bırakın diyor.” cümlesini koyup koyamayacaklarını soruyor. Mesaj şu an Reddit’de yer almasa da Fortnite buna kulak vermiş ve şimdi oyun öğrencilere derste oyun oynamayın uyarısı yapıyor.