PlayStation Logosu 3 Boyutlu Hale Getirildi [Video]

Temmuz 6, 2021 0

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, 1994 yılında “PlayStation” isimli oyun konsolunu piyasaya sürerek bir zamanın başlamasını sağlamıştı. O yıllarda ihtilal niteliğinde bir yenilik olarak lanse edilen konsol, çabucak her şeyi ile tam manasıyla benzersizdi. Şimdiyse, piyasaya sürülmesinin üzerinden yıllar geçen PlayStation ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bu konsolun logosunun, farklı bir açıdan nasıl görülebileceği açığa çıkarıldı.

PlayStation 1’in logosunu pek çoğumuz biliriz. Konsolun üzerine dümdüz basılmış olan bu logo, P ve S harflerinin birleşiminden oluşur. Bugüne kadar, bu logoyu farklı bir açıdan görmek mümkün olmamıştı. Lakin Emma Bonne isimli meraklı bir muharrir, logoyla ilgili yeni bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar, çağdaş teknolojiyle tekrar incelenen logonun karşıt açıdan nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Emma Bone, PS logosunu incelerken Unreal Engine kullandı

Unreal Engine isimli oyun motorunu kullanarak PlayStation’ın logosunu yine tasarlamaya koyulan Emma Bonne, logoyu yine tasarlamayı başardı. Üstteki fotoğraf, PlayStation’ın üç boyutlu logosunun farklı bir açıdan nasıl göründüğünü ortaya koyuyor.

Emma Bonne’un yaptığı çalışmadan etkilenen bir oyun geliştiricisi ise PlayStation 1’den alınmış olan gerçek bir manzarayı hareketli hale getirmeyi başardı. Bu da logonun farklı açılarda nasıl görülebildiğini gözler önüne seriyor. Dilerseniz artık sizleri, o görüntü ile baş başa bırakalım.

İçeriği görüntüleyemiyorsanız, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Tags: Baş, Logosunu, PlayStation, yeni Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts