PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor

Temmuz 5, 2021 0

KONAMI’nin geliştirdiği tanınan futbol oyunu Pro Evolution Soccer‘ın yaklaşmakta olan yeni sürümüyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Andy Robinson isimli bir editör, katıldığı bir podcast yayınında oyunla ilgili çok büyük yeniliklerin yaşanacağını öne sürdü. Şayet tezler gerçek olursa, bu durumun en çok da oyunseverleri şad edeceğini söyleyebiliriz.

Andy Robinson, katıldığı podcast yayınındaki argümanlarının kaynağını açıklamadı. Yalnızca kulağına çalınan bir şeyler olduğunu söz eden Robinson, KONAMI’nin PES 2022’yi hakikaten de değiştireceğini ima etti. Daha sonra bu imanın altını açan editör, kimsenin beklemediği bir açıklama yaptı.

“PES 2022, büsbütün fiyatsız bir oyun olacak”

Andy Robinson’un açıklamalarına nazaran PES 2022, fiyatsız bir oyun olarak piyasaya sürülecek. Böylece oyuncular, PES 2022’ye sahip olmak için rastgele bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar. Şirket muhtemelen, yaklaşmakta olan oyunundan oyun içi ögelerle para kazanmaya çalışacak. Lakin bu tezin temelsiz olma ihtimalinin de var olduğunu unutmamak gerekiyor.

KONAMI’nin neden bu türlü bir şey planladığını anlamak sıkıntı. Çünkü şirket, PES 2021’i yeni bir oyun olarak piyasaya sürmek yerine oyun içi güncelleme olarak yayınlamış, adıl odaklarının PES 2022 olduğunu açıklamışlardı. Ayrıyeten PES’in olağan sürümüne kıyasla biraz daha sadeleştirilmiş versiyonu PES Lite, esasen fiyatsız olarak piyasaya sürülüyor. Baş karıştıran argüman, bir mühlet gündemi meşgul edecek üzere görünüyor…

Tags: oyun, Pes 2022 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts