Overwatch oyuncusu cinsel istismar suçlaması ile karşı karşıya

Overwatch oyuncusu cinsel istismar suçlaması ile karşı karşıya

Aralık 4, 2019 0

Overwatch Ligi takımlarından Boston Uprising, 21 yaşındaki oyuncuları Jonathan ”DreamKazper” Sanchez ile yollarını ayırdığını duyurdu. Ayrılığın sebebi ise, 21 yaşındaki oyuncunun 14-15 yaşlarındaki bir kız ile duygusal ve cinsel bir ilişki yaşaması olarak gösterildi.

Overwatch Ligi Oyuncusu Cinsel İstismar Suçlaması ile Karşı Karşıya

Boston Uprisind takımı konu ile ilgili şöyle bir tweet yazdı, ” Bu tür olayların oldukça hassas olduğunun farkındayız ve gereken ciddiyeti gösteriyoruz. Bunun sonucu olarak, DreamKazper’in takımımızdan belirsiz bir süre boyunca uzaklaştırıldığını bildirmek isteriz.” Bunun sonucunda ise Overwatch Ligi ise, durum hakkında bilgilendirildiklerine dair bir tweet attı.

Batı konferansının en iyi DPS oyuncularından biri olan DreamKazper kariyerine başladıktan kısa bir süre sonra, esnek ve etkili oyun tarzı ile Boston Uprising takımının vazgeçilmez oyuncularından biri durumuna gelmişti. Ortaya çıkan ekran görüntüleri, DreamKazper’in 14 ya da 15 yaşında olduğu söylenen bir kız ilişkisini doğrular nitelikteydi. Olayın odak noktasında bulunan kız, sosyal medyada yapmış olduğu açıklamalarda DreamKazper’in kendisine açık seçik fotoğraflar gönderdiğini ve kendisinin de ona aynı şekilde cevap verdiğini söyledi.

DreamKazper, kızın söylediği şeyler hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı.