Online bankacılıkta güvenlik şoku

Online bankacılıkta güvenlik şoku

Aralık 8, 2019 0

Paramızı itimat ettiğimiz bankaların siteleri ne kadar tehlikesiz? Sansasyonel araştırma burada

Tahlilcilere göre Amerika’daki bankaların büyük çoğunluğunun web siteleri internet alıcılarının güvenliğini riske atacak tasarım yanılgılarıyla dolu.

Michigan Üniversitesi‘nde yapılan araştırmada, araştırılan banka sitelerinin %75’inde en az bir kusur bulunduğu neticesine varıldı. Hazırlanan rapor geçtiğimiz Cuma günü Carnegie Mellon Üniversitesi‘nde yapılan Saklılık ve Güvenlik Sempozyumu’nda sunuldu.

Analistlerden Atul Prakash, kullanıcı güvenliğini riske atacak muhtelif kusur ve sarihlerin ülkenin en büyük bankalarının web sitelerinde dahi bulunduğunu belirtti.

Araştırmanın tuhaf tarafı, bahsedilen güvenlik sarihlerinin programlama kusuru değil, web sitelerine ilave edilen yanlış planlanmış özellikler olması. Misalin tehlikesiz olmayan bir sayfaya tehlikesiz giriş kolisi yerleştirilmesi veya irtibat bilgilerinin güvensiz sayfalara konması gibi. Rapora göre yeteri kadar tehlikesiz kullanıcı ismi ve parolası arz etmeyen bir hayli site de kullanıcının güvenliği için riskli. Ayrıca ehemmiyetli bilgileri kullanıcılarına e-postayla yollayan bankalar da bu bilgilerin güvenliğini riske atıyor.

Rapor 214 finans müessesesinin web sitelerinden alınan bilgilere sabrediyor

Tags: Güncel Teknoloji Haberleri, Online bankacılıkta güvenlik şoku, Teknoloji Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts