Ölümlü oyun turnuvasından yeni detaylar geldi

Ölümlü oyun turnuvasından yeni detaylar geldi

Aralık 4, 2019 0

Gece saatlerinde şok edici ve bir o kadar da üzücü bir haberle karşılaşmıştık. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde gerçekleşen bir oyun turnuvasının kana bulandığı haberi gelmişti. Jacksonville şehrinde gerçekleşen bir Madden NFL turnuvasında bir silahlı saldırı olmuş ve ilk haberlerde 4 kişinin öldüğü, 11 kişinin ise yaralandığı belirtilmişti. İşte bu kanlı saldırının önemli detayları sabah saatlerinde ortaya çıktı.

Kanlı saldırının detayları ortaya çıktı

Öncelikle polis tarafından yapılan açıklamada 4 değil 3 kişinin öldürüldüğü, 11 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Bu ölülerden birisinin de tabi ki olaya sebep olan kişi olduğu belirtildi. Yaralanan 11 kişiden 9 tanesinin kurşun yarasına sahip olduğu ama durumlarının stabil olduğu da açıklanmış.

Ölümlü oyun turnuvasından yeni detaylar geldi

Bölge şerifi olan Mike Williams sabah saatlerinde yaptığı açıklamada olayla ilgili araştırma yaptıklarını ve ilk bulgulara göre katliamdan sadece 1 kişinin sorumlu olduğunu tespit ettiklerini duyurdu. 24 yaşında olan David Katz’ın olaylara sebebiyet verdiği ve kendisinin turnuva oyuncularından biri olduğu da açıklandı. Tabi ilk açıklama ile birlikte kesin sonuçlara ilerleyen saatlerde varılacağı da belirtilmiş. Olay yerine FBI’dan yetkililerin ulaştığı ve teknik ekipler ile birlikte incelemelerin devam ettiği de gelen bilgiler arasında.

Konu ile ilgili bir diğer açıklama ise EA Games firmasından geldi. EA firmasından yapılan açıklamada “Jacksonville şehrinde gerçekleştirilen Madden NFL turnuvasından haberdar değiliz. Bu aşamada olayın aydınlatılması için yetkililer ile çalışıyoruz. Bu korkunç bir durum ve olaya müdahil olan herkes ile acılarını paylaşıyoruz.” ifadelerine yer verilmiş. 

Ölümlü oyun turnuvasından yeni detaylar geldi

2 kişiyi öldürdükten sonra kendisini de öldüren David Katz‘ın bu olayı neden yaptığı ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. İlk görüşler ise turnuvayı kaybettiği için hazmedemediği ve bu sebeple saldırıyı gerçekleştirdiği yönünde. 

Olaydan sonra Katz’ın daha önce yer aldığı bir görsel de ortaya çıktı. Buffalo Bills takımının resmi hesaplarından 2017 yılında bir paylaşım yapılmış ve daha önce Madden 17 turnuvasını kazanan David Katz tebrik edilmiş.

Ölümlü oyun turnuvasından yeni detaylar geldi

Tags: EA Sports, Electronic Arts, Madden NFL 19, PC, PlayStation 4, Spor, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts