Motorcity Online

Motorcity Online

Aralık 4, 2019 0

Bu sene büyük bir arzuyla çıkması beklenen oyunlardan biri kuşkusuz Motor City Online. Bir çok yarış oyunu online özellikleri bünyesinde taşırken, hiçbiri bizlere iz vazgeçen sanal bir yarış dünyası sunamıyor ve işte bu oyunun da en büyük iddiası bu. Yarış oyunlarında yeni bir cinse imza atacak olan oyunun gelişimini izlemek son derece sevinçli olacak. Oyuncular diledikleri bir saatte internete bağlanarak ağa enerjik olarak yüklenen bilgilerin neticesinde ortaya çıkan rakiplerle kapışabilecekler. Bu da kaçınılmaz olarak inanılmaz bir rekabet ve sıkı yarışlar ortaya çıkaracak.

Sual: Şu an itibariyle MCO’ya dair ona yakışacak neler üzerinde çalışıyorsunuz

Bu ara zamanımızın çoğunu reyin içi yarış tecrübesindeki rötuşlara ayırmış bulunmakla birlikte oyunun geniş topluluklara hitap etmesi için zorunlu özellikler üzerinde yoğunlaşmaktayız. Arabalar üzerinde ince ayarlar yapmaktayız performansı etkileyecek binin üzerinde araba parçası büyüttük. Bu sayede oyuncular her modda ve pistte farklı sürüş tecrübeleri kazanabilecekler. Az evvel bahsettiğim geniş oyuncu kitlelerini etkileyecek özelliklerin ise oyunun en büyük yenilikleri olduğunu söyleyebilirim. Kurmakta olduğumuz “Kulüp Sistemi” oyuncuların muhtelif alakaları güzergahında ekipler kurmalarına imkân sağlayacak. Bu sistemle birlikte oyuncular tutkularına göre sürücü, mühendis, araba koleksiyoncusu, dolandırıcı, parababası, Mustang fanı benim gibi/YİM ve değişik pek çok kişilik arasında tercih yapabilecekler. Ve rastgele bir grupla reyin kullanıcı etkileşimli bir çok işlevli süreç kapsayacak. En sıkı otomobili yapan oyuncu pistte de en tesirli olacak, bu surattan oyuncular sürekli olarak parça alım-satım işleriyle uğraşacaklar. Bazı ender parçalar ise müzayedetmeler sayesinde satılacak. Böylece bir çok parçanın maliyeti oyuncuların verdiği öneriler sayesinde tanımlanacak.

Sual: Oyunun en çok hangi özelliği sizi heyecanlandırıyor?

Bana kalırsa Motor City’nin en hoş kısmı onun bir oyundan çok daha öte, bir dünya bir hayat sunması ve Amerikan otomobillerine isteği olan insanlardan oluşmuş geniş bir kitleye sahip olması. Bu dünya oyuncuların istekleri güzergahında büyüyüp gelişebiliyor. Şayet oyuncular profesyonel pistlere odaklanırlarsa bizler de bu tarzda arabalar, parçalar ve pistler ilaveleriz. Şayet şov stiline rağbet çok olursa bizler hava-arkadaşı zıplamaya ve hareketler yapmaya müsait araba ve parkurlar kumpaslarız. Oyunun iz vazgeçmesi ve kesintisizliğinden bahsettik. Reyin organizasyonları internete eş zamanlı olarak şampiyonluk yarış neticeleri, kulup etkinlikleri, müzayedetme vb. o anki bilgilerden faydalanılarak HTML olarak MCO sitesine yüklenebilir. Siz de websitesini ziyaret ederek ekibinizin değişik rakipler karşısındaki gidişatını, onları alt edip etmediğini bilebilirsiniz.

Sual: Peki 2001 versiyonunu çıkarmakta kesin kararlı mısınız?

Bu oyunu online hale getirmek ve vazgeçilemeyecek bir stili getirmek için çok mücadele sarf ettik. Ancak şu an çok ehemmiyetli noktada bulunuyoruz ve projelerimiz hakkında biz de çok coşkuluyuz. Şunu belirtmeliyim ki 2001 içinde netlikle niyetimizi vuracağız.

Sual: 2001’de çıkacak oyunu değişiklerinden üstün kılacak olan nedir?

Motor City şu ana kadar çıkmış olan hiçbir yarış simülasyonuna benzemez. Motor City araba ve yarış tutkunları için son bir yuvadır. Kalıcı bir araba kitlesi oluşturacak ilk reyindir ve şu an kadar ulaşılmış azami ve derin online yarış hissini sizlere tattıracaktır. Başka hiçbir reyin oyuncuların sanal olarak araba ya da parça alıp satmasına ya da kendi uzmanlıkları güzergahında farklılık yapmasına veya yarış kulüpleri kurarak nam için müsabakaya izin vermez.

Tags: motorcity online, PC, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts