Minecraft'ın uzun süredir beklenen güncellemesi Aquatic çıktı

Minecraft’ın uzun süredir beklenen güncellemesi Aquatic çıktı

Aralık 4, 2019 0

Minecraft‘ın uzun zamandır beklenen güncellemesi Aquatic sonunda çıkış yaptı. Xbox One ve Windows 10, Gear Vr ve Oculus sürümlerinde yeni güncelleme indirilebilir durumda. Oyunun Switch, PlayStation 4 ve diğer sürümleri ise bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Minecraft’ın yeni güncellemesi Aquatic sonunda çıktı

Yeni güncelleme ile birlikte Minecraft oyuncuları, bir süreliğine dağları tepeleri delmeye ara verebilir. Çünkü yeni güncelleme Aquatic, Minecraft okyanuslarının altını üstüne getirmenize olanak tanıyacak. Okyanusların dibini keşfetmeyi sağlayacak olan Aquatic oldukça büyük bir güncelleme. Bu sebeple yapımcı firma Mojang, yeni güncellemeyi iki parça halinde sürmeye karar vermiş. Aquatic güncellemesinin ilk parçası şu an indirilebilir durumda.

Aquatic güncellemesi ile oyuna pek çok farklı deniz yaratığı, yeni, balık çeşitleri; somon kirpi balığı, tropikal balıklar ve yunuslar ekliyor. Okyanuslarda keşfedilecek pek çok şey de bulunacak, sandıklar yeni materyaller, mağaralar, yıkıntılar, gemi kalıntıları gibi. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte bot kontrollerinde de yeniliğe gidilmiş ve bot kontrolleri daha kullanışlı hale getirilmiş. Minecraft’ın Aquatic güncellemesine ait ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Minecraft'ın uzun süredir beklenen güncellemesi Aquatic çıktıMinecraft'ın uzun süredir beklenen güncellemesi Aquatic çıktıMinecraft'ın uzun süredir beklenen güncellemesi Aquatic çıktı