Kimi iOS Versiyonları, ‘69°’ İbaresini Göstermiyor

Temmuz 13, 2021 0

Yakın vakitte kullanıcıların dikkatini çeken, epeyce garip bir iOS kusuru bulundu. Birtakım iOS versiyonlarında hava durumu uygulamasının ısrarla 69 sayısını göstermediği gözlendi.

Başka versiyonlarda bir bölgede 69° ibaresi görünürken, tıpkı bölgenin hava durumuna kelam konusu iOS versiyonlarından bakanlar, 68° ve 70°’yi görseler de asıl sonuçla karşılaşamadılar.

Ölçü ünitesi çevrilirken yuvarlama yapıldığı düşünülüyor

Kelam konusu sorun, iOS 14.6 ve evvelki birtakım versiyonlarda saptandı. Durum, iOS 11.2.1 ve iOS 15 betası yüklü aygıtların yanlışsız paha olan 69°’yi gösterip başka kimi versiyonların bu sonucu vermemesiyle fark edildi. Hava durumu uygulamasının Laguna Beach lokasyonundaki sıcaklığı 69° olarak göstermesi gerekirken başka versiyonlar ısrarla bu sayıyı göstermedi.

Olaya dair muhtemel bir açıklamaysa şu halde: Uygulama santigrat cinsinden alınan sayıyı fahrenayta çevirirken ufak bir yuvarlama yapıyor ve sayıyı 69 yerine 70 ya da 68 olarak gösteriyor. Ayrıyeten bu durum yalnızca uygulamada bulunuyor. Apple’ın Weather.com’dan aldığı bilgiler ise bir sorun olmadan gerçek bedeli gösteriyor. Yani sorun, muhtemelen ufak bir yanlıştan kaynaklanıyor.

Öte yandan Twitter’da yanılgıyı paylaşan Marques Brownlee’nin Tweet’ine uygulamanın geliştiricisi Novall Swift’ten de komik bir yanıt geldi. Swift, paylaştığı cevapta gülücük emojisiyle “Ne onaylayabilirim ne inkar edebilirim.” tabirlerine yer verdi. Bu Tweet’se daha sonradan silindi.

Tags: Durum, iOS Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts