Minecraft'ın 2009 sürümünü web tarayıcısında oynayabilirsiniz

Minecraft’ın 2009 sürümünü web tarayıcısında oynayabilirsiniz

Aralık 3, 2019 0

Minecraft‘ın ilk kez TIGSource forumlarında yayınlanmasının üzerinden 10 yıl geçti. Microsoft’un satın aldığı Minecraft’ı ayda yaklaşık 74 milyon oyuncu oynuyor. Sürekli gelen güncellemelerle birlikte Minecraft’a pek çok yeni içerik eklendi. Oyun 10 yıl önce yayınlanan versiyonundan oldukça farklı görünüyor. Eğer Minecraft’ın 10 yıl önce yayınlanan orijinal versiyonunun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, Minecraft’ın orijinal versiyonuna web tarayıcı üzerinden göz atabilirsiniz. Orijinal Minecraft’a web tarayıcıda göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz. 

Minecraft’ın 2009 sürümü web tarayıcılarına ücretsiz olarak geldi

Classic.minecraft.net adresi üzerinden 10 yıl önce yayınlanan Minecraft‘ın orijinal versiyonunu oynayabilirsiniz.  Tabii klasik Minecraft’ın günümüzdeki versiyonuna çok da benzemediğini belirtelim. Ana mekanikler aynı olsa da, pek çok özelliğin oyunda daha sonra eklendiğini görebiliyoruz. Ancak yine de Klasik Minecraft’ın, oyunun gelişimini, yıllar sonra geldiği noktayı göstermesi açısından ilginç bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz.  

Microsoft’un Minecraft‘ı satın almasının ardından oyunun gelişim hızı bir kaç daha arttı diyebiliriz. Microsoft yeni bir Minecraft oyunu daha duyurmaya hazırlanıyor. Yeni oyunun cep telefonları için Pokemon Go tarzı bir oyun olacağını tahmin ediyoruz. 

Tags: Android, Bulmaca, iOS, Minecraft, Mojang, PC, PlayStation 3, PS Vita, XBox 360 Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts