Anthem artık somut bir şekilde EA Games'e zarar veriyor

Anthem artık somut bir şekilde EA Games’e zarar veriyor

Aralık 3, 2019 0

EA Games‘in ve BioWare‘ın bu sene bir türlü düzeltemediği Anthem, somut bir şekilde firmaya zarar vermeye başladı. Bu senenin ilk çeyrek finansal raporlarını açıklayan EA Games, Anthem’ın maddi olarak beklentileri karşılamadığını resmi olarak açıkladı. Oyuncuların ortalama olarak oyunda 150 saat harcadığını açıklayan EA Games, BioWare’ın içeriklere odaklandığını açıkladı. Oyun dünyasını yakından takip eden analist Daniel Ahmad tarafından açıklanan bu bilgilere ek olarak FIFA serisinin mobilde 100 milyon oyuncuyu geride bıraktığı belirtildi.

EA Games’in finansal raporlarında Anthem hayal kırıklığı

Yarım milyar insanın FIFA ile ilgili içerikleri izlediği söylenirken, Apex Legends oyuncularının yüzde 30’unun EA Games ile ilk defa tanıştığını açıkladı. Apex Legends‘ı daha fazla oyuncuya ulaştırmak için daha fazla platforma çıkartacağını belirten yetkililer, muhtemelen oyunun mobil sürümünün üzerinde sıkı sıkıya çalışıyor. F2P modelin başarıya ulaştığını söyleyen EA Games, ilerleyen dönemlerde genel olarak oyunlarını bu model üzerine inşa edebilir.

Bakalım EA Games, ilerleyen dönemlerde çıkartacağı oyunlar sonrasında maddi olarak memnun olabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Tags: Anthem, EA Games, PC, ps4, satış, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts