Cyberpunk 2077 PS4’te tepede yer aldı

Temmuz 11, 2021 0

10 Aralık 2020’de çıkan Cyberpunk 2077, barındırdığı sıkıntılar nedeniyle PS4’te kan ağlıyordu. Oyunun genel olarak optimizasyon ezası vardı. Bu durum PS4 ve Xbox One platformlarında ekstra sıkıntıları beraberinde getirdi. Düşük kare suratları, optimizasyon problemleri, animasyon ve oyun kusurları birçok oyuncunun canını sıktı. Sony bu duruma bir dur diyerek Cyberpunk 2077‘yi PS mağazasından süreksiz olarak kaldırdı ve oyun düzelene kadar PS mağazasına eklemeyeceklerini belirtti.

Cyberpunk 2077, Haziran ayının en çok indirilen PS4 oyunu oldu

PlayStation, Haziran ayı boyunca en çok indirilen PS4, PS5 ve PSVR oyunlarını açıkladı ve şaşırtan bir formda Ratchet & Clank: Rift Apart en tanınan PS5 oyunu oldu. Asıl vurucu nokta ise, Cyberpunk 2077’nin problemli bir halde piyasaya sürülmesinden ve PS mağazası üzerinden kaldırılmasından sonra bile Haziran ayında en çok indirilen PS4 oyunu olması. Her zamanki üzere Sony, geçtiğimiz ayın en çok indirilen oyunlarını listeleyen bir blog yayınladı. ABD, Kanada ve Avrupa ortasında bölünmüş olan Ratchet & Clank ve FIFA 21 üzere yeni ve büyük oyunların listelerin başında görmek şaşırtan değil.

Ratchet & Clank sonuçta PS5 özel oyunu ve yeni çıktı. İndirme oranlarının yüksek olması doğal karşılanıyor. Lakin hem ABD’de hem de Avrupa’da PS4 listelerinde başkan olan Cyberpunk 2077 dikkatleri üzerine çekti. Birinci olarak oyun, 21 Haziran‘da PS mağazasına geri döndü, bu da kısa müddette birinciliği elde ettiği manasına geliyor. Asıl enteresan noktalardan birisi de Sony, kullanıcıları Cyberpunk 2077 almamaları konusunda hâlâ uyarıyor. Bu uyarıyı oyunun mağaza sayfasında bulabilirsiniz.

Tags: Cyberpunk, mağaza, oyun, ps4 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts