Marvel, Deadpool'un iyileşme gücünü yeniden tanımladı

Marvel, Deadpool’un iyileşme gücünü yeniden tanımladı

Aralık 4, 2019 0

Marvel tarafının en dikkat çekici anti kahramanlarından bir tanesi olan Deadpool, sinema filmleri sayesinde bilinirliğini daha da yükseltti. Son filmiyle bizlere yine Deadpool’un güzel bir macerasını izleten Marvel, bu kez kahramanımızın iyileşme gücünü yeniden tanımladı. Filmlerden de bildiğimiz kadarıyla kanser hastası olan Wade Wilson, Weapon X deneyine girer ve beklenmedik bir şekilde canlı olarak deneyden çıkar. Deneyden sonra her türlü yaradan kurtulmasını sağlayan iyileşme gücünü elde eden Wade Wilson, aslında tam olarak kafamızda kurguladığımız gibi iyileşmiyor. Kanser hastalığından da bu şekilde kurtulan Deadpool’un bir başka hikayesinde Marvel bu durumu farklı şekilde açıkladı.

Deadpool’un iyileşme gücü pek de bildiğimiz gibi değilmiş

Yeni çıkan Black Panther vs. Deadpool çizgi romanında karakterimiz bir şekilde Wakanda‘ya gelir ve T’Challa ile dövüşe tutulur. Black Panther’in Vibranyum’dan yapılmış pençeleri Deadpool’a zarar verdiğinde ortaya ilginç bir gerçek çıkar. Dövüş sırasında Deadpool’un kolunu kesen Black Panther, Deadpool’un ilginç bir şekilde iyileşmediğini fark eder. Belirtilenlere göre star hücreleri, Deadpool’un hücrelerini dövüş sırasında tedavi eder. Yani aslında karakterimizin hücreleri, Weapon X deneyinde hasar gördüğü için iyileşme gücünü kazanır.

Ancak star hücreleri, Deadpool’un hastalıklı hücrelerini tedavi ettiği için karakterimiz Black Panther ile dövüşünde bir daha iyileşemez. Hatta T’Challa, Deapool’un hastalıklı hücreler yüzünden giderek ölüme yaklaştığının da altını çizer.

Tags: Activision, Aksiyon, Deadpool, High Moon Studios, PC, PlayStation 3, XBox 360 Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts