iPhone’ları hızlandıran güncelleme çıktı!

Mayıs 25, 2021 0

Apple, güncelleme konusunda yoluna tam gaz devam ediyor. Cupertinolu firma geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 14.5 güncellemesinden sonra artık de karşımıza iOS 14.6 ile çıktı. Bir evvelki sürümde yaşanan problemleri gideren Apple, bu güncellemeyle birlikte iPhone’ları da hızlandırıyor.

Apple bildiğiniz üzere Apple Music servisine kayıpsız ses özelliğini ekleyeceğini duyurmuştu. iOS 14.6 güncellemesi ile bu özellik için birinci adım atılıyor. Haziran ayında Apple Music’e OTA üzerinden gelecek olan güncelleme ile kullanıma sunulacak olan kayıpsız müzik takviyesinin yanı sıra AirTag’e de yeni özellikler ekleniyor.

AirTag‘e artık telefon numarası yerine e-posta adresi ekleme seçeneği ve , NFC özellikli bir aygıtla dokunulduğunda sahibinin telefon numarasını kısmen maskelenmiş gösterme özelliği ekleniyor.

Yaklaşık olarak 680 MB büyüklüğündeki bu güncellemeyi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme kısmından yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden evvel şarjınızın yüzde 80’den fazla olduğuna dikkat edin.

Son olarak artık büyük yeniliklerin iOS 14 ile gelmeyeceğiniz Haziran ayında tanıtılacak olan iOS 15 ile devasal yeniliklerin geleceğini belirtelim.

iOS 14.6 ile gelen yenilikler

Podcast’ler

  • Kanallar ve başka farklı gösteriler için abonelik dayanağı

AirTag ve Bul

  • Kayıp modunda AirTag ve Bul ağı aksesuarları için telefon numarası yerine e-posta adresi ekleme seçeneği
  • AirTag, NFC özellikli bir aygıtla dokunulduğunda sahibinin telefon numarasını kısmen maskelenmiş olarak gösterir

Erişilebilirlik

  • Sesle Kontrol kullanıcıları, tekrar başladıktan sonra iPhone’larının kilidini birinci kere açarken sadece seslerini kullanabilir

Düzeltilen meseleler

  • Apple Watch’ta iPhone’u Kilitle kullanıldıktan sonra Apple Watch ile kilit açmanın çalışmaması
  • Anımsatıcıların boş satır olarak görünmesi
  • Arama engelleme genişletmelerinin Ayarlar’da görünmemesi
  • Aktif arama sırasında kimi vakit Bluetooth aygıtlarının irtibatının kesilmesi yahut sesin farklı bir aygıta gönderilmesi
  • iPhone’un başlangıç sırasında performans düşüklüğüyle müsabakası

Tags: Ai̇rtag, Apple, güncelleme, İle, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts