Keşke Bundanımız Olsa: Apple, Yurt Dışında Yenilenmiş Telefon Satmaya Başladı

Keşke Bundanımız Olsa: Apple, Yurt Dışında Yenilenmiş Telefon Satmaya Başladı

Eylül 29, 2021 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple, 2016 senesinde Amerika Birleşik Devletlerindeki harcayıcılara erişmek için etkileyici bir projeyi yaşama geçirmişti. Özel bir internet sitesi kuran işletme, bu internet sitesi üzerinden dönemin daha önceki iPhone modellerini yenileyerek yine satışa çıkarmıştı. Bu sayede Amerika Birleşik Devletlerindeki harcayıcılar, çok daha uygun maliyetlere bir iPhone sahibi olma olanağı tutmuşlardı. 

Amerika Birleşik Devletlerili harcayıcıların suratını güldüren proje, daha sonra Kanada için de yaşama geçirildi. İşletme bu kere, yenilediği ve sertifikalandırdığı iPad ve Mac modellerini uygun maliyetlerle satışa sundu. Buradaki kaynağı görmezden gelmeyen Apple şimdi, Kanada için yeni bir karar daha aldı. İşletme şimdi, yenileyip sertifikalandırdığı iPhone modellerini de Kanada’da satmaya başladı. Böylece harcayıcılara, oranla uygun maliyetli ve gerçeğinde ikinci el olsa da Apple tarafından elden geçirilmiş iPhone’lar satılacak.

Apple, iPhone 11’in dahi yenilenmiş halini satıyor

Apple

Apple’ın Kanada’da açtığı yeni internet sitesine baktığımızda, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max‘in satışta olduğunu görüyoruz. Şu an için hudutlu rakamda ürün satan işletme, maliyetleri ise oldukça uygun yakalamış gidişatta. Çünkü maliyetlere baktığımızda, sıfırı 749 Kanada doları olan 128 GB’lik bir iPhone 11’in yenilenmiş halinin 639 Kanada doları olduğunu görüyoruz. Başka Bir Deyişle harcayıcılar için takribî 110 Kanada doları kıymetinde tasarruf olanağı sunuluyor.

Yenilenmiş iPhone, bütün olarak ne anlama geliyor?

Apple, Kanada’da açtığı yeni internet sitesinde, “yenilenmiş iPhone“un ne demek olduğunu da tüm ayrıntıları ile anlatıyor. İşletmenin yaptığı anlatıya baktığımızda, yenilenmiş bir iPhone’un kasasının ve pilinin sıfır olduğunu görüyoruz. Ayrıca işletme, bu iPhone’un tüm ekipmanının çalıştığından emin olmak için zorunlu olan testleri de yapıyor. İşletim sistemini orijinal hale getiren işletme, evvelki kullanıcının hiçbir bilgisini de yeni kullanıcıya aktarmıyor. Üstelik ürünler tertemiz koliler ve tüm aksesuarları kapsayacak biçimde müşteriye teslim ediliyor. Bu ürünşöhret sıfır model bir iPhone’dan tek farkı, 1 sene garanti veriliyor oluşu.

Apple’ın Kanada’da başlattığı yenilenmiş telefon satışları hakkında ne düşünüyorsunuz? İşletme Türkiye’de de böyle bir uygulama başlatsa, yenilenmiş bir iPhone satın almak ister miydiniz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz Ayrıca, işletmenin Kanada’daki yeni internet sitesini araştırmak isterseniz, buradaki iletişimi kullanabilirsiniz….

Tags: Apple, Yurt Dışında Yenilenmiş Telefon Satmaya Başladı Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts