GTA 6’nın 2025’te Geleceği Argümanları Güçleniyor

Temmuz 5, 2021 0

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, GTA 6 ile ilgili ses getiren birtakım argümanlardan bahsetmiştik. Bu argümanların kaynağı, daha çok Battlefield ve Call of Duty üzere oyunlarla ilgili sızıntılar yapan Tom Hendersen‘dı. Hendersen tarafından yapılan açıklamalara nazaran GTA 6; 2024 ya da 2025 yılı üzere piyasaya sürülecek, bayan bir karakter içerecek ve günümüz Vice City’sinde geçecekti.

Şimdiyse Tom Hendersen tarafından ortaya atılan tezlerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bloomberg’den Jason Schreier, Twitter’da yaptığı bir açıklamada Hendersen’ın savlarını doğruladı. Schreier, Hendersen’ın ortaya attığı tezlerle kendi duyduklarının örtüştüğünü söyledi. Ne yazık ki bu gelişme, GTA 6’yla bir an evvel tanışmak isteyen oyun tutkunlarının canını sıkacak üzere görünüyor.

Savlar gerçekse, GTA 6’dan hala birkaç yıl uzaktayız

Rockstar Games, GTA serisindeki son oyun olan GTA 5’i 2013 yılında piyasaya sürmüştü. Şirketin GTA oyunları ortasındaki vakit döngüsüne baktığımızda, GTA 6’nın 2020 ya da 2021 yılı üzere çıkmasını bekliyorduk. Lakin hem Hendersen hem de Schreier tarafından yapılan açıklamalar, GTA 6’nın 2024 ya da 2025’e kalabileceğini gözler önüne seriyor. Bu da Rockstar’ın, tarihinde birinci sefer GTA serisinin vakit döngüsü içine Red Dead Redemption 2’yi de dahil etmiş olabileceği manasına geliyor.

Bu ortada, Jason Schreier’in tezleri bu kadarla sonlu değil. Bloomberg müellifine nazaran oyun, şimdi geliştirilme evresinde. Ayrıyeten GTA 6’nın haritası, tıpkı Hendersen’ın dediği üzere vakit içinde genişleyecek bir yapıya sahip olacak. Bu gelişmeler hoş olsa da 30’una merdiven dayamış benim üzere GTA hayranlarının bu oyun çıktığında nispeten yaşlanmış ve oyunlara olan ilgisini yitirmiş olması, pek çok kişinin canını sıkacak üzere görünüyor…

Tags: Gi̇bi̇, Gta, Gta 6, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts