Fortnite'ın PvE modu Dünyayı Kurtar adı ile Türkçe oldu

Fortnite’ın PvE modu Dünyayı Kurtar adı ile Türkçe oldu

Aralık 4, 2019 0

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan ve hem Twitch platformunda hem de Youtube’da izlenme rekoru kıran Fortnite için bugün oldukça sevindirici bir haber daha geldi. Geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki çalışmalarına da hız verilen oyunun PvE modu da tamamen Türkçe oldu. Oyunun “Save the World” modu, “Dünyayı Kurtar” adıyla Türkçeleştirildi. Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

Fortnite tamamen Türkçe oldu

Epic Games‘in çok kısa sürede 45 milyondan fazla oyuncuya ulaşan oyunu Fortnite‘ın PvE modu “Dünyayı Kurtar!” adıyla Türkçeleştirildi.

Fortnite, oyuncuların birbirlerine karşı mücadele ettikleri “Battle Royale” ve diğer oyuncularla bir arada zombi benzeri yaratıklara karşı mücadele ettikleri “Save the World!” adlı iki bölümden oluşuyor. Oyuna bugün gelen V3.4 güncellemesiyle Fortnite‘ın PvE modu “Dünyayı Kurtar!” adıyla Türkçeye çevrildi. Oyunun bu bölümünde yer alan tüm içerikler de artık Türkçe olacak.

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One platformlarında oynanabilen ve çok yakın bir zamanda mobil cihazlardan da oynanabilecek olan Fortnite hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fortnite’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.