FIFA 2007

FIFA 2007

Aralık 4, 2019 0

EA Sports’un her yıl geleneksel olarak çıkardığı FIFA serisinin yeni üyesi FIFA 07 nihayet piyasaya çıktı. Oyun 1 DVD olarak satışa sunulmakta. EA Sports bu sene işi sıkı tuttu ve her seneki FİFA’lardan farklı bir proje yapmak için çalışmalarına başladı. Birçok yeniliğin ve seçeneklerin eklendiği yeni FIFA’da özellikle bizleri ilgilendiren, Turkcell Süper Ligi’ninde bulunmasıydı.

Farklı bir FIFA

Klasik EA Sports yazısından sonra oyundaki ligleri görüyoruz. Ligler içinde dikkatimizi çeken Turkcell Süper Ligi’nin logosunu oluyor. Sonra Electronic Arts’ın FIFA 07 açılış videosunu izliyoruz, gerçekten etkileyici bir şekilde hazırlanmış. Oyundan görüntülerle süslenmiş video’da, futbolcuların topla yaptığı hareketlerini görmek mevcut. Videodan sonra değişmiş bir menü karşımıza çıkıyor. Yeniliklerin ve birkaç mod’un eklendiği menüdeki seçeneklere bir bakalım.

İlk sırada “Kıck-Off” seçeneği bulunuyor. Burada hemen takımımızı seçip maça başlayabiliyoruz. Sonra FIFA’da bir devrim niteliği taşıyan “Interactive Leagues” karşımıza çıkıyor.

“Game Modes” seçeneğinde çeşitli mod’lar bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsedersek;
“Manager Mode” Kariyer mod’u da diyebiliriz. Bir kulüpte menejerlik hayatımıza başlayıp, takımlarımızı ve kendi seviyemizi yükseltmeye çalışıyoruz. “Tournament Mode” çeşitli turnuvalara katılıyoruz. “Create Tournament” bu seçenekte de kendi turnuvamızı yaratıyoruz. “FIFA 07 Challenges” oyunda aldığınız puanlarınız ile bu bölümde kapalı olan kıtaların ligleri ve kupaları açılıyor ve bizde oralarda mücadele ediyoruz. “Practice Mode” antreman yapıyoruz. “Play Online” bir arkadaşımızla oyunu internet üzerinden oynayabiliyoruz. Play Online’da seçeneği ile dünya üzerinden oyuncularla kapışmak istiyorsak, yükleme esnasında bize sorulan soruya evet dememiz ve istenen dosyaları kurmamız gerekli. “Multiplayer” LAN üzerinden oyunu oynayabiliyoruz.

Team Managemet’de çeşitli ayarlar yapmak mümkün. Bölümün seçenekleri; “Create Club” kulüp yaratma, “Create Player” oyuncu yaratma, “Edit Player” oyuncu düzenleme, “My Squads” takımların özelliklerini düzenleme, “Kick Takers” duran toplara vuracak oyuncuları seçme, “Club Transfers” transfer yapabilme, “International Selections” Dünya Kulüplerin de oyuncu seçmeleri, “Edit Kit Number” forma numarası düzenleme, “Reset My Squads” düzenlediğin takımının özelliklerinin eski haline dönmesi.

FIFA serilerinin klasiği My FIFA 07, içinde; “Game Settings” oyun ayarları, “Controls” kontrolleri ayarlama, “Profile Manager” yarattığınız menejer profili, “FIFA 07 Playlist” oyunun müziklerini seçebilme, “Fan Shop” aldığınız çeşitli bonus ve puanlarla eşyalar (top, forma vs. ) satın alabilme, “Tactics Help” taktikler konusunda yardım, “Tips & Hints” oyunda ki hareketlerin nasıl yapılacağının resimlerle anlatılması. Son seçenek ise EA Sports Extras. Bu bölümde çeşitli videolar ve yapımcıların isimleri yayınlanıyor.

Turkcell Süper Ligi! Hiç Bitmesin!

Bu seneki FIFA’da bizler için farklı bir durum söz konusu. Bundan 7 yıl önce FIFA 2000’de Türkiye ligi bulunuyordu. O zamandan sonra FIFA’lara Türkiye ligi konmadı. Ama FIFA 07’de bu durum değişti ve Turkcell Süper Ligi eklendi. Bu bizim için çok sevindirici bir haberdi. Turkcell Süper Ligi’ni incelediğimizde her şeyin orijinal olarak oyuna aktarıldığını görüyoruz. Takım isimleri, logoları, oyuncu isimleri, formalar ve daha bir sürü materyal oyuna doğru bir biçimde aktarılmış. Hatta Türk vatandaşlığına geçen Aurelio ve Nobre’nin Mehmet Aurelio ve Mert Nobre olarak değiştiğini bile görüyoruz.

Gerek Turkcell Süper Ligi’nde olsun gerekse diğer liglerde ki transferler güncellenmiş. Ama bazı takımların son yaptığı transferleri oyuna eklenmemiş. Ama EA Sports “Club Transfers” seçeneğini koyarak transferleri bizim yapmamıza olanak sağlamış.

Tags: fifa 2007, PC, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts