Facia Senaryoları

Facia Senaryoları

Aralık 8, 2019 0

NASA Mars’a insan yollamayı düşünürken bilim adamları Mars’ın kendi tasarılarını ortaya çıkarttı

Bilim adamları en yeni bilgiler ışığında Güneş Sistemi için mümkün facia senaryolarını hazırladılar. Güneş Sistemi’nin en cılız halkası Merkür. Yörüngesi öteki seyyarelere göre azıcık daha uzun bir elipse biçiminde olan Merkür’şan, büyük seyyareler veya Güneş’in çekim alanına kapılıp yörüngesinden çok minik bir oranda kaymasının olasılık dahilinde olduğunu söyleyen öğrenil adamları, bu sapmanın yalnızca 0,38 milimetreye erişmesinin dahi büyük bir trajediye yol açabileceğini söylüyorlar.

Bilim adamları mümkün yörünge sapmaları üzerine bütün 2501 senaryo simülasyonu hazırladılar. Bunların 25 tanesi Güneş Sistemi içerisinde büyük çarpışmalara yol açabilecek kadar riskli. bilim adamları bu vaziyette takribî %1 olasılıkla dünyanın da bu zincirleme Güneş Sistemi kazasına karışabileceğini hipotez ediyorlar.

Senaryolardan birinde yörüngesinden çıkan Merkür, Mars’ı da yoldan çıkartıyor ve bu senaryonun devamında Mars Dünya’ya çarpıyor, ya da dünyaya çok ciddi zarar verecek kadar yakınından geçiyor. Senaryolardan birinde Merkür Satürn’e çarpıyor, üç senaryoda ise Güneş’in çekim alanına kapılıp, içine düşüyor.

Tags: Felaket Senaryoları, Güncel Teknoloji Haberleri, Teknoloji Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts