Espor oyuncusundan Ubisoft'a ibretlik ayar

Espor oyuncusundan Ubisoft’a ibretlik ayar

Aralık 4, 2019 0

Ubisoft geliştiricileri diğer büyük AAA serilerin aksine Rainbow Six Siege ile oldukça büyük bir başarıya ulaştı. Rekabetçi arenada kendini gösterebilen Ubisoft, 2015 yılında piyasaya sürdüğü oyunun dereceli sistemini hala Beta aşamasında tutuyor. Üç senedir her bir yamada hata düzelten Ubisoft’a tepki bu kez ünlü espor oyuncusu Niclas “Pengu” Mourtizen‘den geldi. Açtığı canlı yayınlarda hatalardan dolayı devamlı olarak Ubisoft’a seslenen Pengu, bir türlü sesini Ubisoft’a duyuramadı.

Ubisoft’un kararları esporcuyu çileden çıkarttı

Özellikle oyuna son eklenen karakterlerde hatalar olduğu onlarca kez dile getiren Pengu, bu kez bulduğu tüm hataları bir araya getirip 5,000 kelimelik bir makale haline getirdi ve Ubisoft’la birlikte takipçileriyle paylaştı. Paylaşılan makaleden sonra Pengu’nun takipçileri de Ubisoft‘a adeta ateş püskürdü. Yıllarca doğru dürüst çalışmayan bir oyunu oyunculara oynayan Ubisoft’un bu hataları ne zaman düzelteceği halen belirsiz. Ancak bunca hataya rağmen Rainbow Six Siege, hala oyuncu sayısını büyütmeye devam ediyor.

Bakalım Ubisoft, günün sonunda oyuncuların ve Pengu’nun sesini dinleyip Rainbow Six Siege’de büyük bir hata ayıklama çalışmasına girişecek mi? Operation Health kapsamında oyunda bulunan hataların büyük bir kısmını temizleyen geliştiricilerin daha neler yapacağını merak ediyoruz. İlgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Tags: Aksiyon, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Rainbow Six: Siege, Ubisoft, Ubisoft Montreal, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts