En süratli gelişen teknoloji işletmeleri

En süratli gelişen teknoloji işletmeleri

Aralık 7, 2019 0

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı’nda Logic Bilişim, son beş senede %28617 sihrime kaydolarak birinci oldu

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı’nda Logic Bilişim, son beş senede %28617 sihrime kaydolarak birinci oldu.Türkiye’nin en süratli gelişen teknoloji firmalarına Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nın 2011 seneyi neticeleri söylendi.

Türkiye’de altı yıldır tertip edilen programın birincisi bu sene Logic bilişim oldu. Son beş senede %28617 sihrime kaydolarak birinci olan Logic Bilişim’i, %7093 sihrime ile Elkotek, %3380 sihrime ile Erguvan Bilişim izledi.

Programın Teknoloji Özel Ödülü’ne MCD Telecom layık görülürken, büyükler ligi olarak anılan ‘Big Stars’ kategorisinde ise ilk üçte sırasıyla Aselsan, MCD Telecom ve İnnova yer aldı.

Deloitte Türkiye TMT Lideri ve Ortağı Tolga Yaveroğlu, Teknoloji Fast50 Programı’nda yer alan şirketlerin değişen ekonomik şartlarda bile bu kadar tesirli bir gelişmeye sahip olmalarından hoşnut olduklarını dile getirerek, Deloitte olarak küresel bilgi birikimi ve tecrübeyi teknoloji sektörünün hizmetine sunmaya devam edeceklerini söyledi. Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı firmalarının CEO’ları ile yapılan araştırmadan elde edilen neticeleri de değerlendiren Yaveroğlu, “Önümüzdeki 12 ayda CEO’lar firmalarının gelişmeye devam edeceğine inanıyorlar ama bir evvelki seneye göre daha az iyimserler. Ayrıca Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun sektörü pozitif istikamette etkileyeceğini ve firmalarının buna hazır olduğunu aktarıyorlar. Dolayısıyla Türk teknoloji işletmelerinin bu sene de gösterdiği performans ve elde ettikleri galibiyet çok etkileyici. Bu bakımdan programda yer alan tam firmalarımızı kutlarım” dedi.

Deloitte Research TMT Evrensel Direktörü Paul Lee ise programda yer alan teknoloji firmalarını şimdi Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı ile yeni iş irtibatları kurma ve yeni pazarlara açılma gibi pek çok fırsat beklediğini belirtti.

Ankara şirketlerinde yükseliş var

Bu sene öne çıkan bir öbür mevzu ise, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda yer alan şirketlerin çoğunun İstanbul ve Ankara ağırlıklı olması ancak geçen seneye oranla Ankara şirketlerinde çoğalış hakikatleşmesi oldu. Ağırlıkla yazılım ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren şirketlerin son beş yıldaki sihrime oranlarının ortalaması %1335 olarak hakikatleşti.

CEO’lar bu sene daha ihtiyatlı

Deloitte Teknoloji Fast50 CEO Araştırması’na göre; geçtiğimiz senelerde yaşanan ekonomik krize karşın geleceğe umutla bakan CEO’lar değişken ekonomi sebebiyle artık daha tedbirliler. Firmalarının önümüzdeki 12 ayda organik olarak gelişeceğini söyleyen CEO’lar Asya Pasifik ve EMEA bölgesinde de gelişmeyi bir fırsat olarak görüyor. Türkiye’de yeni bir yarıyılı başlatacağına inanılan ve saydamlığı sektöre getirecek Yeni Türk Ticaret Kanunu’na ise CEO’lar pozitif yanaşıyor ve şirketlerin çoğunun hazır olduğu görülüyor.

Türkiye’nin en süratli gelişen teknoloji işletmeleri arasında yer alan Nexum’un galibiyeti bir kere daha patentlendi. Bilişim 500 neticelerine göre yazılım ihracatı kategorisinde yedinci sırada yer alan Nexum, Deloitte’un Türkiye’nin en süratli gelişen teknoloji firmalarını tanımlamak emeliyle yürüttüğü, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı’nda yer alma zaferini bir kere daha gösterdi.

Tunçmatik, beşinci kere Deloitte Teknoloji Fast50-Türkiye 2011 sıralamasına girerek en süratli büyüyen teknoloji işletmeleri arasında yer aldı.
 
Türkiye’nin enerji çözümleri markası Tunçmatik, Deloitte Teknoloji Fast50-Türkiye 2011 sıralamasına girerek, en süratli gelişen firmalar arasında yer aldı. 2007 den 20010’a kadar  olduğu gibi bu sene de Deloitte Teknoloji Fast50-Türkiye sıralamasına giren Tunçmatik, beşinci kere kazandığı bu mükâfatla sektördeki zaferini yine ispatlamış oldu.

Sigorta sektörüne müteveccih gelişmiş çözümler sunan Yüksekokul Yazılım, Türkiye’nin en süratli gelişen teknoloji firmalarını tanımlayan “Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı”na girme zaferini gösterdi.
 
Geçtiğimiz altı sene içinde yüzde 300 sihrime kaydolan Yüksekokul Yazılım, bu galibiyetiyle, Türkiye Bilişim Derneği TBD, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği TESİD, Türkiye Bilişim Vakfı TBV ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı TTGV işbirliğiyle reelleştirilen ve bu sene altıncısı tertip edilen programda kendisine yer buldu.

Yaftalar : Deloitte Teknoloji   Bilişim   Aselsan

Tags: En hızlı büyüyen teknoloji şirketleri, Güncel Teknoloji Haberleri, Teknoloji Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts