Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One’a geliyor

Aralık 4, 2019 0

Senelerin yıprandıramadığı serilerden biri olan Final Fantasy tarafında bu aralar hareketli günler yaşanıyor. Son olarak çıkan Final Fantasy XV‘in yeni indirilebilir içeriği dışında serinin efsaneleşen oyunları da tekerrür gündemde. 

Final Fantasy X, X-2 ve XII’nin Switch ve Xbox One tarihi açıklandı

Serinin en beğenilen oyunları arasında gösterilen Final Fantasy X dışında devam oyunu olan Final Fantasy X-2 ve serinin özellikle oynanış anlamındaki en değişik imallerinden biri olan Final Fantasy XII‘nin yeni platformlara göz kırptığını daha evvel bilmiştik. Üç oyunun da hem Nintendo Switch hem de Xbox One platformlarına çıkacağı söylenmişti. İşte Square Enix yaptığı söyleme ile oyunların çıkış tarihlerini de paylaştı.

Bu söylemeye göre Final Fantasy X ve X-2 ikilisi 16 Nisan’da, Final Fantasy XII ise 30 Nisan’da bu platformlar için çıkacak. Üstelik yapılan bu ilan onuruna Akihiko Yoshida özel bir çizime de imza atmış. Final Fantasy X ve X-2’nin daha evvel Mayıs 2015’te Playstation 4, Mayıs 2016’da ise PC’ye çıktığını anımsatalım. Final Fantasy XII ise Zodiac Age adı ile Temmuz 2017’de PS4’e, Şubat 2018’de ise PC’ye çıkmıştı.

Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

Tags: Final Fantasy XII: The Zodiac Age, PC, PlayStation 4, Role Playing Game, Square Enix Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts