E3 2021’de tanıtılan tüm Square Enix oyunları

Haziran 13, 2021 0


Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3, sürat kesmeden devam ediyor. Xbox, Bethesda ve Ubisoft’tan sonra sıra Final Fantasy, Tomb Raider ve Just Cause üzere ünlü oyunların imalcisi Square Enix’te. Bu yıl Square Enix Presents isimli aktiflik ile şirket geceye damgasını vurdu.

Square Enix Presents etkinliğinde tanıtılan tüm oyunlar

Marvel Guardians of the Galaxy

Gecenin birinci oyunu Square Enix’in alt şirketi olan Eidos-Montréal’dan geldi. Marka, Marvel sinematik kozmosun son vakitlerde sevilen serilerinden olan Guardians of the Galaxy’nin oyununu duyurdu ve oynanış görüntüsünü paylaştı. Ana karakter olarak grubun kaptanı Star Lord’u yöneterek uzayda bir maceraya çıkıyorsunuz. Oyun 26 Ekim‘de Playstation 5/4, Xbox One, Xbox Series S/X ve PC’ye geliyor ve şu an ön siparişe açık.

Hitman Sniper: The Shadows

Gecenin 2. oyunu Square Enix Montreal tarafından geliştirilen bir taşınabilir oyun Hitman Sniper’ın devam oyunu oldu. Hitman Sniper: The Shadows’da ne yazık ki karşımıza casus 47 çıkmıyor ve Soji, Kiya, Kolzak, Knight ve Stone isimli 5 farklı karakteri yöneterek farklı misyonları tamamlıyoruz. Oyun yıl sonunda hem iOS hem de Android aygıtlar için geliyor.

Babylon’s Fall

İkinci oyun da Square Enix’in öteki bir alt stüdyosu olan Platinum Games’ten geldi. Orta asırlarda geçen ve farklı oyun modları bulunacak bir MMO RPG oyunu olan Babylon’s Fall’da maksadınız bir savaşçı kümesine katılarak Babylon’nun Titanik kulesini araştırıyorsunuz. Oyunun 4 şahsa kadar çok oyunculu modunun olduğunu da belirtmek isteriz. Oyunun tanıtım tarihi açıklanmasa da, kapalı beta sayfasına bu kontaktan ulaşabilirsiniz.

Life is Strange : True Colors

Square Enix ve birtakım alt şirketlerin ortak geliştirdiği ve yıllardır kendine has kitlesi bulanan bir grafik macera oyunu Life is Strange, True Colors sürümü ile hayranlarıyla buluşuyor. Life is Strange: True Colors isimli yeni oyunda Alex Chen’i yöneterek ağabeyinizin mevtini araştırıyorsunuz. 10 Eylül‘de satışa çıkacak oyun, Playstation 5/4, Xbox One, Xbox Series S/X ve PC’de oynanılabilir olacak.

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin

Gecenin son büyük oyunu Square Enix ve alt stüdyoları tarafından geliştirilen Stranger of Paradise Final Fantasy Origin oldu. Oyunun 2022 yılında tanıtılacağı duyuruldu. Böylece oyun Final Fantasy 16, Final Fantasy Remake Part 2 ve Final Fantasy 14 ile birlikte geliştirme evresinde olan 4. Final Fantasy oyunu oldu.

Tanıtılan başka oyunlar

Gecede bir çok ana oyunun yanında, birtakım oyunların yeni güncellemeleri ve remake/remastered versiyonları da duyuruldu. İşte karşınızda gecenin başka yıldızları.

  • Final Fantasy Pixel Remaster – Yakında
  • Legend of Mana – 24 Haziran 2021
  • Marvel’s Avengers Expansion: Black Panther War for Wakanda – Ağustos 2021
  • NieR Re[in]carnation – Ön kayıt
  • War of Visions Final Fantasy Brave Exius – 16 Haziran – 13 Temmuz 2021
  • Final Fantasy VII The First Solider – 2021

Tags: İş, oyun, Square Enix, xbox Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts