Blizzard'dan ayrılan Ben Brode, Second Dinner firmasını duyurdu

Blizzard’dan ayrılan Ben Brode, Second Dinner firmasını duyurdu

Aralık 4, 2019 0

Ben Brode yaptığı açıklama ile yeni bir firma kurduğunu açıkladı. Ünlü yapımcı geçtiğimiz günlerde Blizzard firmasından ayrılmış ve bu sürpriz ayrılık oyuncuları bir hayli şaşırtmıştı. Ayrıldığı dönem yeni çalışmalarını yakında duyuracağını açıklayan Ben Brode, aradan çok uzun bir zaman geçmeden bahsettiği bu açıklamalardan ilkine imza atmış oldu.

Blizzard’dan ayrılan Ben Brode yeni bir oyun şirketi kurdu

Açılan bu yeni oyun geliştirme firmasının duyurusu ise Twitter adresi üzerinden yapıldı. Second Dinner adı verilen firmanın resmi Twitter adresinden konuyla ilgili bir açıklamaya da yer verilmiş. Second Dinner duyurusunun yapıldığı firmanın bu Twitter adresinde daha fazla detaya ise yer verilmemiş. Yeni gelişmeler hazır olduğunda duyurulacağı belirtilirken firma adına da gönderme yapılarak şimdilik ilk akşam yemeğinin keyfini çıkarmamız da söylenmiş.

Blizzard’da Hearthstone‘un en yetkili ismi olan ve oyunun direktörlüğünü yapan Ben Brode, aynı zamanda esprili kişiliğiyle de oyunun hayranları tarafından takip ediliyordu. Brode’un geliştireceği yeni oyunun bir kart oyunu mu, yoksa çok farklı bir yapım mı olacağı oldukça merak ediliyor. Biz de gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.