Battlefield V açık beta sürecinin başlayacağı tarih belli oldu

Battlefield V açık beta sürecinin başlayacağı tarih belli oldu

Aralık 4, 2019 0

DICE tarafından Frostbite Engine grafik motoru ile geliştirilen ve Electronic Arts tarafından ise yayıncılığı üstlenilen birinci şahıs nişancı oyunu Battlefield serisinin yeni üyesi olan Battlefield V açık beta sürecinin, Eylül ayının başları itibari ile başlayacağı açıklandı.

Battlefield V’in açık betası Eylül ayının ilk haftalarında başlıyor

Geçen yıllar içerisinde oyun severlerin beğenisini kazanmayı başaran Battlefield serisinin son oyunu Battlefield V için, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde kapalı alfa süreci başlamıştı. Oldukça kısa süren kapalı alfa süreci sonrası DICE tarafından yapılan açıklama ile Battlefield V’in açık betasının Eylül ayının ilk haftaları içerisinde başlayacağı açıklandı.

Geliştirici, oyunun açık beta süreci ile ilgili detaylı bilgi vermese de muhtemelen kapalı alfa sürecine benzer olacaktır. Yani kapalı alfa sürecinde gördüğümüz Arctic Fjord haritasının yanı sıra Conquest ve Grand Operations modlarını da muhtemelen tekrar göreceğiz. Tüm bunların yanı sıra geliştirici DICE tarafından, Gamescom 2018 bünyesinde Battlefield V ile ilgili bazı yeni özelliklerin sergileneceği dedikoduları da dolaşmaya başladı. Oyuncuların merakla beklediği Battlefield V, 19 Ekim tarihinde piyasada yerini alacak.