Black Ops 4'ün ilk hafta hasılatı 'yok artık' dedirtiyor

Black Ops 4’ün ilk hafta hasılatı ‘yok artık’ dedirtiyor

Aralık 4, 2019 0

Video oyun dünyasının fenomen FPS oyunu serisi Call of Duty, bu sene Black Ops 4 ile oyuncuların karşısına çıktı. Battle Royale modunun yanında yenilenmiş zombi moduyla oyuncuları cezbeden yapımın ilk hafta hasılatı adeta dudak uçuklatıyor. Açıklanan yeni bilgilere göre Black Ops 4, çıktığı ilk haftasında tam yarım milyar dolar (500 milyon dolar) hasılata ulaşmış. Hali hazırda her Call of Duty oyunu Activision’a fazlasıyla para kazandırıyordu. Ancak geçmişte ilk haftasında bu kadar hasılat eden pek fazla Call of Duty oyunu bulunmuyor. İlk iki Modern Warfare oyunundan oldukça büyük bir gelir elde eden Activision, son çıkan Call of Duty WW2’dan bu kadar büyük bir hasılatı uzun zaman sonra elde etmişti.

Black Ops 4’ün ilk hafta hasılatı oldukça fazla

Battle Royale modu sayesinde oyuncuların kalbini kazanan Black Ops 4’ün PC sürümü ise önceki Call of Duty oyunlarına nazaran iki kat daha fazla sattı. Bakalım Activision, ilerleyen dönemlerde piyasaya çıkartacağı indirilebilir içeriklerle ne kazandığı parayı ne kadar katlayacak? Hep beraber göreceğiz.

Tags: Activision, Aksiyon, Call of Duty: Black Ops 4, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Treyarch, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts