Apple Podcast’in Abonelik Özelliği Haziran’a Ertelendi

Mayıs 29, 2021 0

Son devirde podcastlere olan ilgi gitgide artıyor ve bu ilgi, çeşitli firmaların da bu çeşitte içerik üretenleri kendi platformlarına çekmek için yeni fikirler geliştirmesine yardımcı oluyor. Apple da bu firmalar ortasında yerini almaya hazırlanıyor.

Apple Podcast için abonelik sistemi bu ay içerisinde kullanıcılara açılacaktı. Bu sisteme üye olan şahıslar, kısımlara erken erişim ve reklamsız dinleme üzere özelliklere sahip olmak istiyor. Nisan ayında Apple’dan gelen açıklamada özelliğin 170 ülkede etkin olacağı belirtilmişti.

Apple podcast için beklemek gerekecek

Yakın vakitte özelliği kullanmaya başlayan çeşitli içerik üreticileri sıkıntılarla müsabakaya başlamıştı. Kimi içerik üreticileri Apple’ın Podcast Connect portalına erişim sağlayamazken kimi içerik üreticileri de yeni kısımların yayınında gecikme görüyordu.

Olağan kurallar altında bu ay faal olması gereken abonelik hizmeti de bu nedenlerle önümüzdeki ay etkin olarak kullanılmaya başlanacak. Bahisle ilgili olarak Apple’dan içerik üreticilerine bir e-posta gönderildi. Bu e-postada en uygun tecrübesi sunmak için özelliği ertelediğini belirten Apple, kimi noktalara da açıklık getirdi.

Dünyanın her yerinden kullanıcıların her gün yüzlerce yeni podcast gönderdiğini ve podcastlere abone olduğunu belirten Apple, bu durumun memnunluk verici olduğunu belirtti. En yeterli tecrübesi sunabilmek için de özelliğin haziranda yayınlanacağını belirtti.

Son birkaç haftada yaşanan meselelerin farkında olduğunu belirten firma, bu noktaların üzerine eğildiklerini ve uygun güncellemeleri yapacaklarını söyledi. Ayrıyeten iOS 14.6 kullanan Apple müşterilerinden gelen geri bildirimlere nazaran hareket ettiklerini tabir etti. Son olarak içerik üreticilerine ve dinleyicilere anlayışları için teşekkür eden Cupertinolu şirket, yakında özelliğin dünyanın dört bir yanında kullanıma açılacağını belirtti.

Tags: Apple, İçi̇n, Podcast Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts