Android için en yeterli kilit ekranı uygulamaları (2021)

Mayıs 26, 2021 0

Akıllı telefonlar, hayatımızda büyük bir yere sahip. Yanımızdan bir dakika bile ayırmadığımız bu aygıtlar, her türlü işimizi halledebildiğimiz küçük yardımcılarımız pozisyonunda. Lakin bazen bu aygıtlar üzerinde ufak değişiklikler yapmak istediğimiz vakitler oluyor. Duvar kağıdı, tema ve kilit ekranı değiştirmek gibi…

Bir de Android aygıt kullanıyorsak, işimiz daha kolay hale geliyor. Bilhassa kilit ekranı konusunda bulabileceğiniz yüzlerce uygulama mevcut. Bu uygulamalar sayesinde akıllı telefonunuzun havasını bir nebze değiştirebilirsiniz. Pekala Android için en düzgün kilit ekranı uygulamaları hangileri? Sizler için derledik.

Telefona hoşluk katan en güzel Android kilit ekranı uygulamaları

– Solo Locker
– Gesture Lock Screen
– DashClock
– AcDisplay
– Semper
– Dodol Locker
– C Locker
– DynamicNotifications
– Alarm Anti Theft Screen

Not: Listede sıralama yapılmamıştır.

Solo Locker


En yeterli kilit ekranı uygulamaları listesinde Solo Locker da yer alıyor. Ayrıyeten seçtiğiniz fotoğrafları desen kilidi yapmak imkanınız var.

Solo Locker, sevdiğiniz fotoğrafları ve fotoğrafları kilit ekranı şifresi ve deseni yapmanıza imkan sağlıyor. Örneğin aygıtınızda güvenlik seçeneği olarak desen kilidi kullanıyorsunuz. Bu uygulama sayesinde desenlerin içinde sizin belirlediğiniz fotoğraflar oluyor. Ayrıyeten kilit ekranınıza ekleyebileceğiniz onlarca widget mevcut. Android 4.0 ve üzeri ile uyumlu bir halde çalışan uygulama sayesinde Android aygıtınızın havası önemli halde değişecek.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Gesture Lock Screen


Parola ve desen kilidinin tersine çizimler yaparak telefonunuzun kilidini açma imkanınız var.

Şayet parola ve desen kilidi üzere güvenlik seçeneklerinden sıkıldıysanız, Gesture Lock Screen tam olarak size nazaran. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun kilidini çizimler yaparak açmanız mümkün hale geliyor. Aslında burada her şey hayal gücünüze kalmış. Dilerseniz telefonunuzun kilidini çeşitli semboller yahut sayılar çizerek açabiliyorsunuz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

DashClock


Uygulama, içerisinde bulunan onlarca widget ile varlıklı bir kullanım alanı sunuyor.

A’dan Z’ye özelleştirebildiğiniz DashClock, en çok tercih edilen kilit ekranı kilit ekranlarından biri. Uygulamanın içerisinde bulunan onlarca widget sayesinde tek tıkla arama yapma, e-posta gönderme, İnternet tarayıcısını açma ve hava durumunu görme üzere birçok süreci gerçekleştirebilirsiniz. Android 4.2 ve üzeri tüm aygıtlarla uyumlu çalışan DashClock, baht verilmesi gereken kilit ekranı uygulamalarının başında geliyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

AcDisplay


Uygulama, hem stabil hem de pil dostu.

AcDisplay, başka kilit ekranı uygulamalarına nazaran şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Bu uygulama, telefonunuza gelen bildirimleri direkt olarak kilit ekranından açmanıza imkan sağlıyor. Dilediğiniz üzere özelleştirebildiğiniz AcDisplay, stabil çalışmasının yanı sıra pil dostu bir kilit ekranı uygulaması.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Semper


Kilit ekranı ve uygulamalara koyduğunuz şifreleri, beyin idmanı yaparak açmanıza imkan sağlıyor.

Size beyin idmanı yaptıracak kilit ekranı uygulaması Semper, kullanıcılarını yeni şeyler öğrenmeye teşvik ediyor. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun kilidini ve bir uygulama açmaya çalıştığınız vakit karşınıza yabancı lisan, matematik, genel kültür ya da diğer husus ile ilgili sorular çıkıyor. Telefonunuzun kilidini açmanızın yanı sıra yeni şeyler öğrendiğiniz Semper, epeyce yararlı bir uygulama.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Dodol Locker


En uygun kilit ekranı uygulamaları listesinde Dodol Locker yer alıyor. Uygulama tema ve duvar kağıdı tarafında hayli varlıklı.

Dodol Locker, kilit ekranının yanı sıra telefonunuza yeni temalar da eklemenize imkan sağlıyor. Bu uygulama sayesinde kilit ekranını dilediğiniz üzere düzenleyebilir, uygulama içerisinde bulunan mağaza üzerinden yeni temalar indirebilirsiniz. Öte yandan, uygulama gelişmiş güvenlik seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Alarm Anti Theft Screen


Alarm Anti Theft Screen, güvenliği ön planda bulunan bireyler için hayli ülkü. Ayrıyeten uygulama polis sireni üzere güvenlik usullerine sahip.

Benim telefonuma benden öteki kimse dokunmasın diyorsanız, Alarm Anti Theft Screen tam da size nazaran. Birinci başta uygulamayı faal hale getirerek içerisinden bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra telefonunuzu sizden habersiz kurcalayan bir kişi şifreyi yanlış girdiğinde, uygulama yüksek seste polis siren sesi çalmaya başlıyor. Ayrıyeten ekranda farklı renkte ışıklar yanıp sönüyor. Güvenlik sizin için ön planda ise bu uygulama tercih edilebilir.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

DynamicNotifications


En düzgün kilit ekranı uygulamaları listesinde DynamicNotifications yer alıyor. Uygulama ayrıyeten bildirimleri ezkaza açılmasını engellemesinin yanı sıra gelişmiş güvenlik seçeneklerine sahip.

Günümüzde en çok şikayet edilen mevzulardan biri de gelen bildirimler ve iletilerin kazara açılması oluyor. DynamicNotifications, tam da bu sorunu çözmek için geliştirilmiş bir uygulama. Uygulama, gelişmiş kilit ekranı sayesinde gelen bildirimleri kazara açmanızı engelliyor. Öte yandan sizi arayan ve bildiri atan şahıslar hakkında önizlemeler gösteren uygulama, bilhassa eski aygıtlar için hayli ülkü.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

C Locker


Uygulama 5 farklı çeşitte widget sunuyor. Ayrıyeten kullanımı pek süratli

C Locker, en çok tercih edilen kilit ekranı uygulamalarının başında geliyor. Uygulama, sunduğu 5 farklı widget ile takvim hatırlatmaları, tüm uygulamalardan gelen bildirimlerin yanı sıra PIN ve desen kilidi üzere güvenlik seçeneklerine sahip.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Tags: Açma, cihaz, İçi̇n, Screen, uygulama Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts