Agony isimli yeni korku oyunu, maalesef sansüre yenik düştü

Agony isimli yeni korku oyunu, maalesef sansüre yenik düştü

Aralık 4, 2019 0

Madmind Studio‘nun geliştirdiği korku oyunu Agony‘nin bu yıl içinde, PC, PS4 ve Xbox One için çıkması bekleniyor. Başarılı bir Kickstarter sürecini geride bırakan Agony’de oldukça kanlı, karanlık ve şiddet içeren sahnlerle karşılaşacağımızı, yayınlanan oyun içi görüntülerde görmüştük. Ancak oyunun konsol sürümlerinde bu kanlı sahnelerde bazı “değişikliklere” gidildiği belirtildi. 

Yapımcı firma bu duruma  sebep olarak; konsollara çıkan oyunlara uygulanan, belirli içerik standartlarına uyulması gerekliliğini sebep olarak göstererek, oyunun yalnızca yetişkinler için derecelendirilmesinin iş planlarını etkileyebileceğini belirtmiş. Ayrıca yapımcı firma Madmind Studio, oyunun PS4 ve Xbox One versiyonlarındaki içeriklerde de bir takım farklılıkların olabileceğini, ancak bu durumun oyunun özüne ve yapısına zarar vermemesi için çalıştıklarını ekledi.

Agony isimli korku oyunu, sahip olduğu öğeler yüzünden maalesef sansüre yenik düştü

Bu kısıtlamaların sadece oyunun konsol sürümü için geçerli olduğunu belirtelim. Agony’nin Pc versiyonunda konsollarda uygulanan sansürü ve kısıtlamayı ortadan kaldıracak bir yama olacağı açıklandı. Henüz yapım aşaması devam eden Agony’de ilerleyen zamanlarda ne gibi değişiklikler olacak bekleyip göreceğiz.

Tags: Agony, Korku, Madmind Studio, PC, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts