Yeni Silent Hill Oyunu mu Geliyor?

Haziran 20, 2021 0

Kaygı oyunu denince akla gelen birinci serilerden biri olan ve 1999’dan bugüne pek çok oyunuyla oyun severlerin beğenisini kazanmayı başarmış bir seri var; Silent Hill. Fakat bu başarılı seri bir müddettir yeni oyun söylentileriyle çalkalansa da serinin geliştiricisi Konami bu mevzuda oldukça sessizdi.

Bilhassa geçtiğimiz sene ağır olarak karşılaştığımız ‘Konami PS5’e özel bir Silent Hill ile gelecek’ argümanlarına yönelik şimdi bir doğrulama ya da resmi bir haber gelmese de serinin severleri en ufak bir ipucu ya da ileti için gözlerini Konami’ye çevirmiş durumda. Haliyle Konami’nin resmi mağazasının attığı bir tweet, akıllara ‘acaba yeni Silent Hill serisi geliyor mu?’ sorusunu getirdi.

Oyuna dair kesin konuşamayız lakin yeni Silent Hill lisanslı eserleri geleceği kesin:

Official Konami Shop Twitter hesabında ‘Yakında’ iletisi ile paylaşılan görselde Silent Hill serisinin tanınan kurgusal karakterlerinden Pyramid Head görünüyor. Bir Silent Hill karakterini ‘Yakında’ yazısı ile birlikte görmek her ne kadar heyecan yaratsa da bu paylaşımı yeni oyuna yönelik kesin bir delil olarak görmek çok da mantıklı değil.

Ama alışılmış ki serinin yeni oyunu gelmeden evvel ortalığı biraz hareketlendirmek isteyen Konami bu türlü bir atılım yapmış olabilir mi? Neden olmasın. Yeniden de biz bunu yeni lisanslı ve çokça ürkütücü Silent Hill eserlerinin geleceğine yönelik bir haber olarak yorumlayalım.

Bu ortada da geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen E3 aktifliğine, Konami’nin ‘Büyük projeler üzerinde çalıştığı için’ katılmadığını hatırlatalım. Bu büyük projelerin ne olduğunu bilmesek de bilhassa önümüzdeki birkaç ayda Konami’den hoş haberler duymayı bekleyebiliriz.

Tags: Konami, oyun, seri, yeni Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts