Yarış oyunu Forza Horizon 4'ün oyuncu rakamı açıklandı

Yarış oyunu Forza Horizon 4’ün oyuncu rakamı açıklandı

Aralık 4, 2019 0

Geçtiğimiz günlerde Forza Horizon 4‘ün oyuncu rakamı hakkında ortaya yeni bir iddia atılmıştı. Çıktığı hafta 2 milyon oyuncu rakamına sahip olduğu iddia edilen imalin hakikat oyuncu rakamı, geliştiriciler tarafına söylendi. Forza Motorsport‘un fotoğrafı Twitter hesabından söylenen bilgiye göre Forza Horizon 4’ü şimdiye kadar 7 milyon oyuncu oynamış. Bir yarış oyununa göre bu rakamın oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Zira daha büyük kitlelere hitap etme umuduyla piyasaya çıkan AAA oyunlar dahi bu rakama çeper güç erişiyor. Xbox markasının en eforlu serilerinden bir tanesi olan Forza çabuksu, özellikle Horizon oyunlarıyla hoş satış sayıları elde edebiliyor.

Forza Horizon 4 oyuncu rakamı

What a start to 2019! One month after the launch of the Fortune Island expansion, we’re celebrating the more than 7 million people who have played @WeArePlayground #ForzaHorizon4 since launch. Thank you, Forza fans! pic.twitter.com/ZDPkqpxp7N

— Forza Motorsport @ForzaMotorsport 18 Ocak 2019

Motorsport serisinden değişik olarak arcade ve simülasyon öğelerini hoş bir biçimde harmanlayan Horizon oyunları, oyuncuların bir numaralı yarış çabuksu olmuş vaziyette. PC platformuna da çıkmasıyla daha büyük bir oyuncu kesimine hitap eden Forza Horizon 4, gün geçtikçe oyuncu rakamını geliştiriyor. İngiltere’de geçen üretimde mevsimlere bağlı olarak muhtelif yarışlar yapabiliyoruz. Ayrıca ilk defa PC platformunu da ana odağına alan üretim, PC oyuncularına da kucak açmış oldu. Bakalım ilerleyen yarıyıllarda oyuna ne gibi yeni içerikler gelecek?

Tags: Forza Horizon 4, Microsoft Game Studios, PC, Playground Games, XBox One, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts