Xbox One'a özel olan Ryse: Son of Rome'un devam oyunu gelecek mi?

Xbox One’a özel olan Ryse: Son of Rome’un devam oyunu gelecek mi?

Aralık 4, 2019 0

Twitter üzerinden yaptığı soru cevap etkinliğinde merak edilen onlarca soruya cevap veren Xbox markasının başkanı Phil SpencerRyse: Son of Rome‘un devam oyunu hakkında bir soru aldı. Ryse: Son of Rome’u çok sevdiğini söyleyen Spencer, bu türe ait daha fazla oyun yapmalarının gerektiğini söyleyen Phil Spencer, bunun yanında her bir oyun markasına devam oyununun yapılmasının zor olduğunu söyledi.

Ryse: Son of Rome’un devam oyunundan haberler var

Xbox başkanının açıklamalarına bakılırsa muhtemelen Ryse: Son of Rome‘un devam oyununu bu nesilde göremeyeceğiz. Hikaye anlamında fena olmayan oyun, tekrar eden oynanış mekanikleri yüzünden kendini çok çabuk tüketiyordu. Grafiksel anlamda fazlasıyla iyi olan Ryse: Son of Rome, eğer üzerinde daha fazla çalışılmış bir oyun olsaydı, sekizinci konsol jenerasyonunun en iyi oyunlarından bir tanesi olabilirdi.

Roma döneminde geçen teması sayesinde milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken yapımı Crytek geliştirmişti. Şu anda çok başka projeler üzerinde çalışan Crytek’in ana odağında muhtemelen yeni bir Ryse oyunu bulunmuyordur. Ancak Microsoft, Ryse markasını Crytek’in elinden alıp daha tecrübeli bir geliştiriciye de verebilir.