Microsoft’un Şirin Ataşı Emoji Oluyor

Temmuz 15, 2021 0

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft; Cortana, Siri, Google Asistan ve Alexa üzere gelişmiş asistanlar yokken, “Clippy” isimli bir asistana sahipti. Microsoft’un ofis uygulamalarında kullanılabilen bu asistan, kullanıcıların zorluk çekmeden evraklar oluşturabilmesine yardımcı oluyordu. Yıllar içerisinde, bir ataş simgesinin gözlere sahip olan versiyonu olarak karşımıza çıkan asistan ehemmiyetini yitirdi ve Microsoft, bu asistanı kullanımdan kaldırdı.

Lakin yaşanan yeni bir gelişme, Microsoft’un Clippy’yle ilgili yeni bir planının olduğunu gözler önüne serdi. Şirketin Twitter hesabından yapılan bir paylaşıma nazaran ofis uygulamalarının sempatik asistanı, ortamıza bir emoji olarak katılacak. Bu emoji, Microsoft 365 kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek biçimde oluşturacak.

Microsoft’un Twitter’daki paylaşımı şöyle

Microsoft, Twitter’da yaptığı paylaşıma Clippy’nin aktüel bir emojisinin fotoğrafını yükledi. Hususla ilgili açıklamalarında ise bu paylaşıma 20 bin beğeni gelmesi durumunda Microsoft 365’teki ataş emojisini Clippy ile değiştireceğini söyleyen şirket, artık kelamını tutmak zorundaymış üzere görünüyor. Çünkü paylaşım, 124 bin beğeniye merdiven dayamış durumda.

Microsoft’un verdiği kelamı ne vakit tutacağı şimdilik bilinmiyor. Lakin milyonlarca Microsoft 365 kullanıcısının Clippy’yi yine görecek olması, hayli sevindirici bir durum…

Clippy, ofis uygulamalarında bu türlü görünürdü

Tags: asistan, Microsoft Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts